Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ЛМР, у Львові обговорили проект Програми співфінансування реставрації сходових кліток.
У Львові впроваджено три Програми співфінансування реставраційних робіт між містом і мешканцями — це реставрація брам (дверей), вікон, балконів. 02 березня в управлінні охорони історичного середовища обговорили проект нової Програми співфінансування — реставрації сходових кліток. Як наголосив Павло Богайчик, директор ЛКП "Бюро спадщини", нова Програма пропонується до обговорення і пропозицій, щоб спільно напрацювати такий механізм, який був би дієвим і цікавим для мешканців.
ʺУ нашому місті вже діє кілька Програм співфінансування. До участі у новій Програмі ми запрошуємо співвласників житлових будинків, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управляючі компанії.
Наразі умови, які ми пропонуємо щодо співфінансування реставрації сходових кліток — це: будинок має бути пам’яткою, має бути згода усіх власників приміщень у будинку, та згода на надання доступу підрядникам до комунікацій, а також пропонуємо фіксовану суму, яку б мали оплатити мешканці будинку — це 150 тис. грн. З огляду на те, що загальна вартість реставрації може становити більше 1 млн грн, то мешканці будуть оплачувати 10−15% від загальної суми реставрації сходової кліткиʺ, — відзначив Павло Богайчик, директор ЛКП ʺБюро спадщиниʺ.
Як відзначила Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР, програма реставрації сходових кліток була в GIZ. Однак, тоді вдалось відреставрувати лише 4 сходових клітки.
ʺЦе була досить складна Програма як по роботі, так з огляду на комунікацію з мешканцями, адже потрібна згода усіх, хто живе в будинку, щоб отримати дозвіл на початок проведення робіт.
Тому, запропоновані речі є лише проектом. Ми відкриті до обговорення і пропозиційʺ, — додала Лілія Онищенко.
Учасники обговорення запропонували залучати до цієї програми будинки, які не є пам’ятками; проаналізувати усі юридичні нюанси і можливо обмежити програму лише для участі ОСББ; обмежити об’єми реставрації, тобто окремо виділити реставрацію фойє, окремо реставрацію сходової клітки тощо.
Отож, усі зацікавлені Програмою співфінансування реставрації сходових кліток, можуть подавати свої пропозиції в ЛКП ʺБюро спадщиниʺ, управління охорони історичного середовища ЛМР.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, до кінця літа 2020 року відреставрують вежу храму у Підкамені.