Слухай онлайн
Cуспільство

Новий єпископ Дрогобицько-Самбірський УПЦ КП окреслив пріоритети свого служіння

Новий єпископ Дрогобицько-Самбірський УПЦ КП Матфей (Шевчук) провів свою першу прес-конференцію і окреслив пріоритети свого архипастирського служіння — про це «Гал-info» повідомила Релігійно-інформаційна служба України.
Владика Матфей (Шевчук)наголосив, що зосередить свою діяльність на духовній опіці як священників єпархії, так і вірних, на створенні дієвої капеланської служби, формуванні єпархіального управління у справах сім’ї і молоді та на реальній співпраці з УГКЦ та УАПЦ, які єпископ назвав „Церквами-братами”.
Найдієвішою сферою для співпраці УПЦ КП з УГКЦ та УАПЦ владика Матфей бачить у спільному душпастирстві серед дітей та молоді. За його словами, проблема опіки над дітьми з сімей заробітчан, що виїхали за кордон в пошуках засобів для існування, є сьогодні однією з найактуальніших у Галичині, і зокрема, у Дрогобицько-Самбірській єпархії.
Співпраця з УГКЦ та УАПЦ, вважає владика Матфей, має розвиватися у толерантному руслі.
„Ми повинні показати приклад християнської любові, будь-які конфлікти на релігійному ґрунті повинні припинитися”, — наголосив він. За переконанням єпископа, завданням усіх трьох Церков є працювати над тим, щоб у суспільстві були мир, злагода і спокій.
За його словами, сьогодні ситуація виглядає значно кращою, ніж це було у 90-х роках минулого століття, у період розподілу храмів між різними Церквами.
Владика Матфей має велику надію на успішну співпрацю його єпархії з владними структурами. При цьому він нагадав, що згідно з чинним законодавством, усі Церкви мають рівні права, тому представники влади повинні однаково ставитися до усіх конфесій, не надаючи переваги жодній з них.
У планах нового керуючого Дрогобицько-Самбірською єпархією УПЦ КП — успішно розвивати релігійне життя в усіх 170 парафіях єпархії, активізувати життя монастиря, який формально зареєстрований, однак чернече життя у ньому наразі не ведеться.
Владика Матфей висловися також з приводу об’єднання українського православ’я. За його словами, поділ православ’я є неприроднім, тому те, що це питання винесене на державний рівень, є закономірністю, оскільки, потребує втручання державних чинників.
Як наголосив єпископ, історія становлення Української православної церкви бере початок від князя Володимира, який усвідомлював, що під егідою Церкви можна вийти на рівень визнання держави у світі.
Владика Матфей впевнений, що майбутнє України — за національною Церквою, яка дасть впевненість і більшу можливість людям відчувати себе нацією. Завдання Української Церкви Київського Патріархату, за словами владики Матфея, полягає у тому, щоб показати приклад тієї рушійної сили, яка зможе об’єднати українське православ’я.
Що стосується питання про об’єднання з УАПЦ, якому рік тому забракло півкроку до реалізації, то владика Матфей пояснив причину зриву об’єднавчого процесу відсутністю єдності в рядах самої УАПЦ. „Ми повинні розуміти, проблема не в УПЦ КП, — наголосив єпископ, — а в організаційній структурі УАПЦ. Наразі ми не бачимо єдності серед єпископату УАПЦ. Коли виникло питання про об’єднання, представники УАПЦ порушили попередні домовленості. Виникли розбіжності у питаннях керівництва Церквою та квоти. Повинна існувати відповідна пропорція, яку не сприйняли в УАПЦ”.
Владика Матфей все ж вірить, що церковні сили об’єднаються довкола ідеї створення об’єднаної національної Церкви. Таке об’єднання є природнім, тому повинне мати успіх. „Якщо ми будемо об’єднані, нас усі визнають”, — переконаний він.
Нагадаємо, за рішенням Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату 17 грудня 2006 року у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва була звершена хіротонія архимандрита Матфія (Шевчука) на єпископа Дрогобицького і Самбірського. Напередодні ввечері Патріарх Філарет у співслужінні собору архиєреїв звершив чин наречення архимандрита Матфія на єпископа Дрогобицького і Самбірського.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ