Слухай онлайн
Політика

Нуланд: Тільки після припинення вогню можна перейти до інших пунктів Мінська

Повне припинення вогню є першорядним критерієм для початку політичного процесу врегулювання ситуації на Донбасі. Про це заявила помічник держсекретаря США у справах Європи та Азії Вікторія Нуланд в інтерв'ю агентству BNS.

"Останнім часом перемир'я перетворювалося в життя краще, але воно ще не повне, люди ще гинуть, відбуваються зіткнення", - сказала вона.

"Таким чином, перший виклик - припинити вбивства людей, щоб можна було перейти до інших частин Мінських домовленостей, включаючи політичне рішення, реальні вибори згідно з українським законодавством, яке відповідає стандартам ОБСЄ, відведення зарубіжної військової техніки та військових, повернення контролю над кордонами", - додала помічник держсекретаря.

За словами Нуланд, "всі ми повинні працювати, щоб Мінські угоди були проведені в життя, бо інакше у нас буде як мінімум заморожений конфлікт, а, можливо, ще гірше - постійна небезпека для України і для себе".

Раніше повідомлялося, що Нуланд в п'ятницю прибуде до Калінінграда, де проведе переговори з помічником президента РФ В'ячеславом Сурковим.

Джерело "Інтерфаксу" повідомляло, що на зустрічі в Калінінграді сторони можуть виробити рекомендації, які Контактна група по Україні зможе використовувати для форсування політичного врегулювання в Донбасі.

Співрозмовник уточнив, що ці рекомендації можуть стосуватися, зокрема, і проведення в окремих районах Донецької та Луганської областей місцевих виборів.

УП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ