Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Очисні споруди у Червонограді введуть в експлуатацію до кінця року

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/3
Другий рік поспіль реконструюють очисні споруди у Червонограді. Готовність робіт складає 90 %. До кінця року їх введуть в експлуатацію. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Очисні споруди міста побудували у 70-х роках. Червоноград займав друге місце по засміченості природних водойм після Львова. Відтак, виникла нагальна потреба їх капітальної реконструкції, оскільки були застарілими. У 2018 році місцева влада разом з департаментом екології та природних ресурсів виграли грант для модернізації споруд у межах Програми транскордонного співробітництва «Польща - Білорусь - Україна 2014-2020».

“Модернізація очисних споруд є вкрай важливою, адже вона покращать якість стічних вод, які через каналізаційні стоки надходять з житлових будинків та підприємств міста і потрапляють у річку Західний Буг. Окрім того, вирішить проблему неприємного запаху у сусідніх населених пунктах, зокрема Добрячині, що неподалік очисних. Загальна кошторисна вартість проєкту – 600 тисяч євро, Європейський Союз скерував 540 тисяч євро для проведення модернізації. Решта кошти – співфінансування з обласного та державного бюджетів. Загалом ми виділили понад 11 млн гривень, зокрема цьогоріч – 6 мільйонів гривень для завершення робіт. До кінця року об’єкт має запрацювати на повну потужність. Цей капітальний ремонт є важким, оскільки очисні споруди працюють, але паралельно триває робота з реконструкції.”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Реконструкція очисних споруд складається з реалізації трьох об’єктів, це водовідвідний колектор, біологічна фаза та осушення стоків за допомогою центрифуг.

“Усі стоки міста потрапляють на очисні споруди, тоді першою ланкою – є решітка та пісковиловлювач, які забирають механічні частки, зокрема різні засоби гігієни, предмети особистого користування тощо з води. Опісля вода йде на первинний відстійник. Далі є фаза біологічної очистки, де за рахунок бактерій знешкоджують усі рештки, що є в стоках. Після цього стоки потрапляють на вторинний відстійник з активним мулом, тоді мул транспортується на мулові майданчики, а вода йде на повторну очистку в камеру знезараження, опісля чистою потрапляє у річку. Модернізацію завершили, основна частина обладнання встановлена, залишилось влаштувати засувки, шебери та провести пусконалагоджувальну роботу”, - розповів перший заступник міського голови м. Червоноград Дмитро Балко.

В добу очищені споруди можуть переробляти 35 тис кубометрів нечистот. Станом на сьогодні потрапляє 10 тис кубометрів. Процес очищення стоків відбувається безперебійно та автоматизовано.

На підприємстві працюють близько 10 людей. 

Зазначимо, окрім міста Червоноград, реконструкцію очисних споруд в межах вищезгаданої програми проводять також у смт Східниця. Окрім того, за кошти обласного бюджету реконструювали очисні у селі Корчин Сколівського району та триває модернізація у Моршині.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ