Сьогодні у стінах Палацу Потоцьких відбулася прес-конференцію з нагоди прибуття до Львова оригінальної власної скрипки Вольфганга Амадея Моцарта, - прес-служба Львівської міської ради.
«Місто Львів починає нову сторінку музичної культури в нашому місті. Це велика честь сидіти за цим столом, коли уявляєш, що перед тобою скрипка Моцарта. Направду, я давно не відчувала таких хвилювань і переживань всередині, тому що це ціла епоха, і завдяки LvivMozArt, завдяки Моцартеуму ми відкриваємо для себе знання родини Моцартів, власне європейської родини, і роль міста Львова у ній. Дуже важливо, що Моцартеум направду повірив, і завдяки усій команді LvivMozArt місто Львів має можливість приймати цей історичний інструмент. І ми будемо усвідомлювати всю його важливість і важливість цієї події напевне з часом. Протягом 9 днів фестивалю ми пережили дуже-дуже багато емоцій, дуже багато усвідомлень, думок і це просто неймовірний вклад у розвиток музики і розвиток культури міста Львова», — розповіла Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.
«Мені дуже зворушливо бути тут. Уявімо собі, що я маленька львів’янка, жінка, якій випала нагода бути тут, серед вас і від громади міста сказати кілька слів, подякувати від щирого серця. Після негоди Господь посилає нам веселку і цією веселкою він каже: «я з вами, я з тобою, я тебе люблю». Австрійські друзі присилають до Львова легендарну скрипку Моцарта і цим кажуть нам: «ми вам довіряємо». Хочу ще згадати тих людей, без яких LvivMozArt не відбувся б. лише Господь знає, скільки переживань, хвилювань, боротьби зі собою, недоспаних ночей, нервів, скільки пережили ті люди, завдяки яким ми маємо LvivMozArt. Тисячі львів’ян, тисячі українців і багато гостей, які приїхали саме на LvivMozArt могли відчути, що музика має велику перетворюючу силу, музика перетворює наші душі, на якомусь тонкому, вібраційному рівні закликає нас. Через музику вставайте, бо ви покликані Богом жити, цінувати це життя, відкриватись один до одного, бути творчими. Не забувайте, що ви маєте творити, ви маєте надіятись, вірити і любити. Усі ви є провидцями того глибокого духовного пориву, який нуртує всередині в українцях під бетонною брилою сьогодення і негараздів. Ви є детонаторами неймовірної події з огляду культурної історії у світі та Україні. Ви створили LvivMozArt, ви сказали нам, слухачам, які насолоджуються музикою і перетворюють свої душі, ви нам сказали: «ми вас любимо». «, — сказала Катерина Кіт-Садова, дружина міського голови Львова.
«Я, знаючи більше вже про історію гастролей цього безцінного інструменту, розумію, яка велика честь бачити цей інструмент всього лише на ІІ фестивалі LvivMozArt. Власне Вільнюс мусів чекати 40 років, аби прийняти скрипку у себе. Японія подарувала майже 6 млн євро музею Моцартеуму і тому скрипка теж там була.
Знаючи всі ці умови, я просто не могла мріяти, щоб уже на другий фестиваль до Львова приїхала скрипка величного Моцарта.
Коли ми приїхали перший раз до Моцартеуму, це був грудень, напередодні першого фестивалю LvivMozArt, тоді Моцартеум прийняв нас дуже добре. І минулого року на всіх подіях фестивалю LvivMozArt був присутній голова фонду бібліотеки Моцартеуму, якому було доручено повернутися до Зальцбурга і детально розповісти, що відбулося у Львові на фестивалі. І коли ми поїхали в грудні минулого року вже вдруге, то після короткої розмови пролунали ці чарівні слова. Це таке прекрасне відчуття, коли вся делегація Моцартеуму, яка нас прийняла, сказала, що наш фестиваль настільки вразив їх, що вони хочуть приїхати і привести цей інструмент до Львова. Тому це нас надзвичайно підтримало і це дало такий ковток повітря і якусь таку дійсну віру в світле майбутнє України", — розповіла Оксана Линів
Нагадаємо, у неділю, 22 липня, на концерті-закритті фестивалю LvivMozArt австрійський скрипаль Франк Стадлер на оригінальній скрипці В. А. Моцарта виконає скрипковий концерт славетного класика, що торкався цього ж інструмента понад два століття тому, а також ліричну перлину романтичної музики — концерт Фелікса Мендельсона. Розпочне програму Увертюра Ре мажор патрона фестивалю Франца Ксавера Моцарта.