Сьогодні, 7 вересня, у Львові на пл Є. Маланюка завершився демонтаж пам'ятника радянському пропагандисту, публіцисту Степану Тудору. Пам'ятник демонтували за допомогою евакуатора.
Нагадаємо, що Степан Тудор виступав рупором радянської влади та висміював УГКЦ в Галичині.
У Львові почали демонтаж скандального пам'ятника Тудору
На своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук екс-депутат Львівської міської ради Любомир Мельничук розмістив відео демонтажу пам'ятника.
Він також зауважив, що наступним мають демонтувати Монумент слави на вул. Стрийська.
"Наступним має бути так званий "монумент слави" на вулиці Стрийській, що дозволить розширити дорогу, аби зменшити корки. Документація для цього розроблена давно", - написав Любомир Мельничук.
Як зазначив свого часу відомий український історик та дослідник, генеральний директор музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, Степан Тудор пролетарський письменник, хоч і не такий запопадливий, як інші пролетарські.
"Просто у 1941 в червні і життя, і кар’єру обірвала німецька бомба. Проте, Степан Тудор був запопадливим комуністичним діячем, активно із 1939 р. у Львові та краї встановлював комуністичну владу. Не знаю, яким він був письменником, памфлетисном і поетом, але у 1986 році я був змушений познайомитися із його "твором", мало зрозумілим мені тоді - "День отця Сойки". В цій повісті, як пригадую собі, сатирично висміювалася не тільки релігія, а також католицька, тобто греко-католицька Церква у Галичині".
Нагадаємо, що ще 21 травня, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати проголосували за демонтаж символіки комуністичного тоталітарного режиму. "За" таке рішення проголосувало 73 депутати. Тоді ж було запропоновано передати усі ці пам'ятники та різні символи музею "Територія терору".
Додамо, що на сесії Львівської міськради, 30 червня, депутати проголосували за передачу пам'ятника комуністичному письменнику Степану Тудору Львівській національній галереї мистецтв ім. Б. Возницького. "За" проголосували 33 депутати.
Нагадаємо, що 9 травня активісти хотіли знести пам'ятник Степану Тудору, однак цьому завадили правоохоронці. Внаслідок конфлікту постраждали двоє правоохоронців та понад десяток активістів. Двох учасників акції було затримано.
Пам'ятник тоді зазнав пошкоджень.