Слухай онлайн
Cуспільство

Переселенці готові повернутися і відбудовувати Донбас, - опитування

Соціологічні дослідження, які підготував український офіс міжнародного дослідницького агентства IFAK INSTITUT на замовлення Карітасу України, проілюстрували ситуацію в Україні на 4-му році гуманітарної кризи. Результати опитування відобразили порівняно високий рівень соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб у нових умовах, але попри це більш ніж половина опитаних за певних умов розглядають можливість повернення на території, де мешкали до переселення. При цьому 68% опитаних стверджують, що готові брати участь у відбудові та розвитку окупованих територій після їх овернення під контроль України, повідомили Міжнародному благодійному фонді «Карітас України».

82% вказали, що причиною їх переселення стала пряма загроза життю внаслідок бойових дій. Вибір нової локації понад половина опитаних здійснювала з огляду на проживання там «провідників» в особі рідних, друзів, знайомих або людей, які могли гарантувати житло роботу на новому місці. 87% опитаних стверджують, що певною мірою обізнані, щодо того, дотримання яких прав і свобод гарантоване їм як ВПО. Однак і юристи Карітасу, і представники партнерських ГО наполягають на потребі удосконалення законодавчої бази щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб нарівні з правами усіх громадян України, незалежно від місця їхнього проживання.

«Для нас це дослідження цінне тим, що ми можемо вибудовувати свою стратегію на наступний рік, ми можемо бачити, як допомогти людям краще вийти з цієї ситуації і лобіювати інтереси внутрішньо переміщених осіб перед зовнішніми донорами, перед державою і місцевою владою. Ми вдячні нашим партнерам за включеність і бажання консолідувати наші зусилля для цієї мети», – підкреслила Дзвенислава Чайківська, генеральна секретарка Карітасу України.

Учасниками круглого столу стали зокрема представники Відділу соціального служіння УГКЦ (м.Київ), Інституту демографії НАН України ім. Птухи (Київ), Комісії УГКЦ з питань екуменізму (Київ), Українського Форуму Благодійників, Данської Ради з питань біженців, МБФ «Українська Фундація громадського здоров’я», Міжнародної організації «Право на здоров’я» (Health Right International), Благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Уповноваженого з питань прав людей з інвалідністю Кабінету Міністрів України, ГО «Ла Страда-Україна», Міністерства тимчасово окупованих територій, Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг. Обговорення ініціювали менеджери соціального проекту Карітасу України «Об’єднуючи людей заради миру» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Карітасу Німеччини. Організатори також презентували посібник «Долаючи розломи» з аналітичними матеріалами щодо інтеграції внутрішньо переміщених осіб, який можна вільно завантажити на сайті Карітасу України. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...