Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Петиція проти обрізки дерев у Львові за день набрала потрібну кількість голосів

16 квітня на сайті електронних петицій зареєстрували документ із закликом ʺзупинити варварську обрізку дерев у Львові ʺ, - передає Сихів медіа.

Вже наступного дня петиція набрала понад 500 голосів, яких достатньо для її розгляду владою.

Автори кажуть, що замість потрібної фахової санітарної обрізки відбувається так званий  ʺтопінг ʺ — ампутація всієї маси крони.

 ʺПісля такої обрізки дерево спочатку втрачає працездатність — не створює кисню, не очищує повітря, не затримує вологу, не створює тінь, перестає бути середовищем для птахів та іншої фауни. Дерева відпускають зі зрізів нові прямі масивні гілки, щоб якнайшвидше компенсувати втрату, проте вони погано закріплені. На зрізи заселяються паразити, що руйнують дерево зсередини, небезпека зламів збільшується в рази. Протягом 2-10 років для спотвореного обрізкою дерева наступає смерть. Смерть дерева часто і є неофіційною метою такої обрізки. Адже господарський інтерес прибирати якомога менше листя доповнюється штрафами за викидання листя в контейнери для ТПВ. Внаслідок штрафів, накладених на садки, школи та інші установи минулої осені, цієї весни ситуація стала критичною, топінгу зазнали тисячі дерев ʺ, — йдеться у тексті петиції.

Автори петиції пропонують вдосконалити санітарну обрізку дерев та найняти професійних арбористів — людей, які фахово займаються доглядом за деревами.

Автори пропонують:

  1. Розробити локальний нормативний документ щодо порядку закупівлі послуг з обрізки, контролю якості наданих послуг та відповідальності замовника і виконавця за порушення.

  2. Провести навчання і сертифікувати арбористів для проведення санітарної обрізки дерев і допускати лише навчених людей до обрізки.

  3. Створити систему збору і переробки осіннього листя, зручну та вигідну насамперед для тих, хто листя збирає.

  4. Налагодити комунікацію ЛМР з мешканцями з питань озеленення: інформувати про плани щодо обрізок, пропагувати цінність міськго озеленення та правильні підходи до утримання.

  5. Розробити і затвердити програму догляду і спостереження дерев, топінг на яких вже проведено.

  6. Провести відкритий і публічний конкурс на посаду керівника відділу екології. Кандидати мають публічно представити власне бачення розвитку озеленення та охорони довкілля в місті.

Наразі петиція набрала 623 голоси. Тепер її мають розглянути на засіданні міської ради.

Сихів медіа

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ