Наприкінці року у прес-службі ЛМР інформують про те, що було зроблено у 2018 році та, що планується у подальшому у сфері поводження ТПВ.
Львів одне з перших міст в Україні, яке впроваджує комплексний підхід до вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами. У місті паралельно реалізовуються проекти з рекультивації Грибовицького полігону ТПВ, будівництва заводу з переробки відходів, облаштування майданчиків для збору великогабаритного сміття, встановлення підземних контейнерних майданчиків, та поетапний перехід міста до концепції нуль відходів, де велика увага приділяється попередженню, перевикористанню та сортуванню сміття.
Новий механіко-біологічний комплекс з переробки ТПВ. За два роки у Львові має запрацювати завод із переробки відходів. Він буде першим в Україні, побудованим за європейським зразком. Завод, який збудують на вулиці Пластовій, 13, буде працювати за технологією механіко-біологічної переробки.
Міжнародні партнери — ЄБРР та Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) — надають місту 35 млн євро для будівництва сміттєпереробного заводу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.
Будувати сміттєпереробний завод загалом зголосилося 12 компаній з 11 країн світу. У другий етапу тендеру пройшли п’ять провідних європейських компаній: CONTROL PROCESS S.A. (Польща), EGGERSMANN ANLAGENBAU GMBH (Німеччина), HELECTOR S.A. (Греція), консорціум MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина) та консорціум WTT (Нідерланди) та Axis (Литва).
Новий завод буде розрахований на потужність, яка забезпечить потреби міста — це 240 тисяч тонн відходів на рік при двозмінній роботі. Проект передбачає можливість модернізації у випадку збільшення навантаження.
Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові можуть розпочати вже наступного року. Роботи мають тривати 24 місяці. Зараз триває етап отримання всіх дозвільних документів і процедур, щоб завершити розробку проекту і пройти державну комплексну будівельну експертизу.
Рекультивація полігону в Грибовичах. Львів має намір провести якісну, за європейськими стандартами рекультивацію одного з найбільших полігонів ТПВ в Україні. Цього року підсилено та нарощено дамби озер збірників фільтрату, збільшено продуктивність станції очистки фільтрату до 250 м3, влаштовано 15 моніторингових свердловин для проведення досліджень кількості та якості біогазу, що утворюється на полігоні; влаштовано два пожежні резервуари ємністю 75 м3 кожен, влаштовано пожежні щити. Тривають роботи з влаштування захисної дамби та захисного валу; влаштування під’їзної дороги; системи збору фільтрату по всьому периметру тіла полігону та системи відведення чистих атмосферних вод; відновлення роботи 33 спостережних свердловин та влаштування 4 додаткових спостережних свердловин.
До кінця року планується підписання договору з компанією-переможцем у конкурсі зі спорудження та експлуатації системи дегазації Грибовицького сміттєзвалища, що є одним з ключових кроків першого етапу рекультивації. Роботи зі спорудження системи дегазації буде розпочато вже наступного року.
Рекультивація загалом триватиме у два етапи. Протягом 2019−2020 плануються проведення технічної рекультивацію (на частині ділянки) — це терасування та вирівнювання полігону, облаштування очисти фільтрату, облаштування ділянки для збору біогазу, облаштування захисного екрану поверхні полігону. Протягом 2020−2021 буде проведено біологічну рекультивацію: закінчення технічної рекультивації по всій території полігону, створення рекультиваційного покриття на всій поверхні полігону, створення рослинного шару на всій площині. Зараз, відповідно до процедури міжнародних закупівель, визначеної ЄБРР, оголошено двостадійний тендер на поставку та монтаж обладнання з очистки фільтрату (потужністю до 300 м3/добу).
Zero Waste. Львів одним з перших прийняв програму Zero Waste, яка передбачає поступовий поетапний перехід міста до концепції нуль відходів, де велика увага приділяється попередженню, перевикористанню та сортуванню відходів. Цього року прийнято рішення про обмеження комерційного використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах міста. Суб’єктам господарювання у сфері торгівлі рекомендується, пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів — паперові пакети, багаторазові торбини тощо, а також розробити Програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазової тари.
Також цього року на базі мікроавтобуса "Екобус" зібрано понад 15 тис відпрацьованих люмінесцентних ламп та 3 тис непридатних ртутних термометрів.
Підземні контейнери. Цього року буде реалізовано пілотний проект встановлення підземних контейнерних майданчиків на пл. Соборна (біля будинку № 14). Будуть встановлені 4 контейнери різного об’єму: 2 контейнери для змішаних відходів — об’ємом по 5 м3 кожен, 1 контейнер для вторсировини (папір, пластик, ПЕТ, метал) — об’ємом 4 м3 і 1 контейнер для скла — об’ємом 3 м3.
Великогабаритні відходи. Облаштовано 2 пункти прийму великогабаритних будівельних відходів — на вул. Жовківська, 18 і вул. Льва, 4а. Від мешканців безкоштовно приймають великогабаритні відходи, меблі, шини, побутову техніку. Додатково встановлені контейнери для роздільного збору таких відходів, як ПЕТ-пляшка, скло і папір.
У 2019 році планують облаштувати такі пункти прийому у всіх районах Львова.