Cуспільство

Подвійний реванш баскетболістів львівської „Політехніки-Галичини”

У поєдинках 31-го та 32-го турів регулярної першості Української баскетбольної ліги львівська „Політехніка-Галичина” в гостях двічі реваншувалася за домашні поразки тижневої давності від дніпродзержинського „Дніпро- АЗОТ” та „Кривбасбаскет-Люкс” з Кривого Рогу.
„Дніпро-АЗОТ” (Дніпродзержинськ) – „Політехніка-Галичина” (Львів) – 65:93 (17:24, 21:31, 17:14, 10:24).

„Дніпро-АЗОТ”: Зозуля (3 очки), Джерел (8), Луценко (0), Сокур (10), Олексієнко (2), Чеснавічюс (7), Ейхельбергер (6), Берхін (2), Габранс (11), Янішус (16). Тренер – Георгій Ступенчук.
„Політехніка-Галичина”: Копрівіца (2), Кузьмін (2), Кузнєцов (0), Зубрицький (17), Навіцкас (10), Кудрявцев (13), Рєка (7), Пустогвар (5), Гуртовий (12), Джуріч (11), Джеррод (14). Тренер – Валентин Воронін.
Підопічні Валентина Вороніна сповна поквиталися із дніпродзержинською командою за поразку у матчі 29-го туру, який тиждень тому відбувся у Львові. Уже з перших секунд про „Політехніку-Галичину” ніхто й не міг сказати, що ця команда минулого тижня поступилася господарям та ще й на своєму майданчику.

Володимир Гуртовий відкрив рахунок, а завдяки результативним діям Олександра Кудрявцева, Олександра Пустогвара та Йована Копрівіци гості повели в рахунку 14:11. Почин партнерів підтримав Ярослав Зубрицький, після двоочкового кидка якого керманич дніпрян Георгій Ступенчук був змушений взяти тайм-аут. Щоправда, перерва особливо не допомогла господарям паркету й чверть таки завершилася на користь „Політехніки-Галичини” – 24:17.

Друга десятихвилинка розпочалася за схожим сценарієм: гості більше забивали, а господарі наздоганяли. Джеррод Хендерсон двічі поспіль відзначився в атаці, а згодом активно включилися в гру Володимир Гуртовий та Ярослав Зубрицький. Натомість господарі паркету ніяк не могли наблизитися до суперників на більш-менш сприятливу відстань. Той-таки Джеррод Хендерсон відзначився триочковим кидком і рахунок став 45:29 на користь „Політехніки-Галичини”.

Після великої перерви суттєвих змін не відбулося. Алєксандр Джуріч на старті чверті відзначився двома влучними двоочковими кидками, а Ярослав Зубрицький, Олександр Пустогвар та Володимир Гуртовий допомогли своїй команді піти на останню перерву з відривом в 25 очок.

Аби суперники особливо „не розслаблялися”, на старті заключної чверті Ярослав Зубрицький двічі поспіль „розписався” на кошику дніпродзержинців, а Джеррод Хендерсон разом із Гедімінасом Навіцкасом не дозволили Маріусу Янішусу та Алену Джерелу із Станіславом Сокуром схилити шальки терезів на свою користь. Під завісу матчу Валентин Воронін випустив на майданчик молодого Вадима Рєку, який відведені йому дві з половиною хвилини використав на всі сто відсотків, вдало виконавши триочковий, двохчковий та два штрафні кидки.
Незважаючи на перемогу з переконливим рахунком білоруський наставник львів’ян Валентин Воронін по завершенні зустрічі зазначив, що матч не був простим і лише наприкінці стало простіше. При цьому він додав, що не хоче нікого окремо виділяти, бо вся команда зіграла дуже добре.

„Кривбасбаскет-Люкс” (Кривий Ріг) – „Політехніка-Галичина” (Львів) – 100:108 (28:23, 23:31, 23:22, 26:32).
„Кривбасбаскет-Люкс”: Шапошніков (5), Глєбов (2), Кондратовець (9), Хавел (13), Зайцев (0), Корабльов (12), Павловіч (19), Раймер (11), Фон (7), Неухацький (3), Зємліч (19). Тренер – Звєздан Мітровіч.
„Політехніка-Галичина”: Копрівіца (0), Кузьмін (5), Кузнєцов (4), Зубрицький (11), Навіцкас (19), Кудрявцев (9), Пустогвар (15), Гуртовий (8), Джуріч (16), Джеррод (21). Тренер – Валентин Воронін.
Першими, як і годиться у таких випадках, відкрили рахунок господарі майданчику – Кітвана Раймер, який проводив лише другий матч після тривалої перерви, з лінії штрафних забив два з двох. Лише у другій атаці „Політехніки-Галичини” Ярославу Зубрицькому вдалося відзначитися з лінії штрафних, причому капітан львівської команди спромігся влучити лише один раз із двох спроб. Та й загалом, перші 15 хвилин матчу проходили під акомпанемент результативних атак підопічних Звєздана Мітровіча.
Наприкінці другої чверті Гедімінас Навіцкас влучив двоочковий, завдяки чому рахунок став 42:41 на користь господарів, однак Дубравко Зємліч зумів забити з середньої відстані. Після цього за дві хвилини до великої перерви Олександр Пустогвар з периметру потрапив у кошик суперників і зрівняв рахунок – 44:44. Насамперед завдяки результативності білоруського форварда „Політехніки-Галичини”, який відзначився ще двома точними триочковими пострілами, гості на велику перерву пішли з перевагою в 3 пункти – 54:51.
Перепочинок явно пішов на користь львівській команді – Джеррод Хендерсон тричі поспіль завершив атаки своєї команди кидками з периметру. Влучний двоочковий Дмитра Корабльова особливо не вплинув на перебіг подій і Звєздан Мітровіч змушений взяти тайм-аут. Незважаючи на перерву, гості продовжили нарощувати темп: триочковий Алєксандра Джуріча став мало не шоком для „Кривбасбаскету-Люкс”. Загалом, третя десятихвилинка суттєво не змінила ситуації – озлоблені за поразку у рідних стінах тиждень тому „політеси” цього разу не дозволили суперникам переламати хід двобою.
Лише в останній чверті криворіжці завдяки Віктору Кондратовцю та Мілошу Павловічу зуміли не тільки зрівняти рахунок, а й вийти уперед – 84:80. Щоправда, „знайшов” себе Джеррод Хендерсон, який зумів за підтримки Гедімінаса Навіцкаса нівелювати усі зусилля суперників. Тактика дрібного фолу „Кривбасбаскету-Люкс” особливих плодів не принесла, якщо зважити на те, що господарі паркету порушували правила на захисниках „Політехніки-Галичини”, які доволі упевнено реалізовували штрафні кидки. Тож фінальна сирена зафіксувала перемогу підопічних Валентина Вороніна – 108:100.
Після цих двох перемог „Політехніка-Галичина”, маючи в своєму активі 18 перемог в 29 матчах, піднялася на третій рядок турнірної таблиці. Попереду лише „Кривбасбаскет-Люкс” та МБК „Одеса”, які мають на три та один виграш більше. Свій наступний поєдинок підопічні Валентина Вороніна проведуть 6-го лютого на своєму майданчику проти івано-франківської „Говерли”.