Слухай онлайн
Cуспільство

Презентовано перший том документів „Ліквідація УГКЦ: 1939-1946”

Недавно вийшов друком перший том документів під назвою «Ліквідація УГКЦ: 1939-1946». Головний упорядник видання - доктор історичних наук Володимир Сергійчук, директор Центру українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Презентація цього видання відбулася під час IV Всесвітнього форуму українців, який проходив у Києві 18-20 серпня 2006 року.
У вступному слові до збірника документів «Ліквідація УГКЦ: 1939-1946» під заголовком «Як засторога для нині сущих і нащадків» Володимир Сергійчук так пояснює важливість видання: «Парадокс сьогодення полягає в тому, що частина нашого суспільства не хоче пізнати гірку правду вчорашнього дня нашого народу, оскільки через це їй доведеться відкинути вже звичні нав’язані комуністичною ідеологією стереотипи, з якими давно зжилася. Зрештою, ці люди не хочуть повірити дослідникам, які повертають їм очищені від намулу інсинуацій сторінки минулого нас, наших батьків, дідів, прадідів.
На таких невіруючих в українську правду найбільше впливають свідчення тих з причетних до неймовірно страшних злодіянь, хто відважується сказати про це. Тому історична справедливість вимагає, щоб ті, хто вільно чи невільно творив зло на нашій землі, покаялися й попросили пробачення, щоб прийти до суду Всевишнього без тягаря великої провини й незамолених гріхів. Якщо ж Всевишній уже забрав на свій праведний суд усіх причетних до творення якогось зла, мають сказати своє слово правди ті, кому обов’язком сьогодення доручено це зробити.
Саме до таких належить віднести співробітників Державного архіву Служби Безпеки України, які мають доступ до найпотаємніших документів минулого — тих свідчень тоталітаризму, які відкривають нашому народові й усьому світу правду і яким можуть повірити невіруючі досі в страхіття злочинів комуністичної системи».
Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький зокрема сказав: «Багато десятиліть Українську Греко-Католицьку Церкву, як і інші християнські Церкви комуністичний режим старався або ліквідувати цілковито, або підкорити. Сьогодні, маючи доступ до документів, щонайменше офіційних документів Радянського Союзу та його різних органів, пізнаємо, як і для чого все це організовувалося, одне слово, відкриваємо коріння всієї тієї справи. Всі ми знали, що від початку комунізм ставився до релігії негативно, оскільки релігія нагадує людям про їхню свободу та людську гідність. Отже, потрібно було знищити релігію і Церкву. І вони робили це дуже систематично. Власне про це дізнаємося із цих документів. Безумовно, що ці, як і будь-які документи належить трактувати обережно, розсудливо, з наукової точки зору, беручи до уваги обставини, авторів, результати тих документів (наскільки здійснювалося те, що було заплановано). Проте ці матеріали є важливим джерелом пізнання жахливої програми, жертвою якої стали мільйони людей». Повідомили в прес-секретаріаті Глави УГКЦ.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");