Notice: Undefined index: volyn in /home/galinfo/web/galinfo.com.ua/public_html/lib/custom/mo_news_func.php on line 97
Новини Львова: Про правду і брехню радянської дійсності розкажуть у Львівському музеї історії релігії
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Волинь

Про правду і брехню радянської дійсності розкажуть у Львівському музеї історії релігії

5 грудня, у четвер, о 16 годині у Львівському музеї історії релігії презентують виставку «Battle of memories: міфи та реалії радянської доби». Через побут, засоби пропаганди, артефакти брежнєвського часу (60–80-ті роки XX століття) організатори намагились показати реалії радянської доби, допомогти сформувати правдиве відображення минулого у людській свідомості, спонукати до критичного мислення. Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

Виставковий проєкт побудований на основі колекції раритетів радянської доби, яку зібрали науковці Музею історії міста Кам’янського, де народився Леонід Брежнєв, у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті і за підтримки Українського культурного фонду.

В експозиції представлять твори з колекції дарунків Леоніду Брежнєву: картини, плакати, портрети; предмети декоративно-прикладного мистецтва: килими, панно, аплікації, вазу із зображенням вождя. Деякі сувеніри перебували на робочому столі Л. Брежнєва і використовувалися за прямим призначенням. Серед них – попільничка у вигляді Венери, яка виходить із морської піни – робота відомого європейського майстра Бурга Шталера, стакан для олівців з підставкою від міністра внутрішніх справ СРСР Миколи Щолокова.

Цікавими є звичайні ужиткові речі: телевізор «Рекорд-12», транзисторний радіоприймач «Росія-301», ваги магазинні, дошка оцинкована для прання білизни, м’ясорубка, праски побутові, пляшка і бідончик для молока. Реалії радянського побуту з примітивним посудом демонструють тарілки з написом «Общепит», емальовані кружка і каструля, алюмінієві і мельхіорові ложка і виделка. Виставлять радянську символіку: прапор жовтенятського загону, вимпел піонерської організації для горна, пілотку й піонерський барабан, значки жовтенятські, піонерські, комсомольські СРСР.

Відвідувачам покажуть костюм (фуфайка, штани, шапка) і скрипку політв’язня, вояка УПА Петра Войтюка, форму офіцера радянської армії, загиблого в Афганістані Олександра Стовби, збірку його поезій, блокнот, кулькову ручку-гвинтівку.

Куратор вистаки – Руслана Бубряк, завідувачка виставкового відділу.

Вистака чинна протягом місяця.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ