Слухай онлайн
Cуспільство

Про себе: як заповнити найбільш дивний розділ у резюме

Резюме — формалізований документ з чіткою структурою. Не всі цим задоволені, але такий підхід допомагає пришвидшити процес взаємодії пошукача з роботодавцем. При цьому у заповненні розділу «Про себе» можна зустріти дві крайності: одні залишають його взагалі порожнім, а інші намагаються виділитися, представивши себе незвичайною особистістю.

HeadHunter Україна підібрав кілька порад, як чесно розповісти про себе, звернувши водночас на себе увагу роботодавців.

Перш за все — важлива інформація

Помилка номер один — перераховувати усі свої хобі замість особистих якостей, професійних умінь та навичок. Краще зробити основний акцент на тих характеристиках, які дадуть роботодавцеві корисну інформацію про вас як про фахівця.

Наприклад, можна розповісти про те, досвідом вирішення яких питань ви володієте: скажімо, організація і проведення заходів, при цьому можна вказати якого саме типу ці заходи, зазначивши, крім того, що впевнено спілкуєтеся з великою аудиторією, вмієте ефектно робити презентації.

Помилка номер два — вказати стандартний набір якостей. Цілеспрямованість, працьовитість, старанність зустрічаються мало не в кожному другому резюме, тому багато хто з рекрутерів та HR-ів не сприймає подібну інформацію.

Якщо ці вимоги все ж прописані у вакансії, можна сміливо дублювати їх у резюме або супровідному листі. Але це можна зробити більш живо. Порівняйте: «Мене відрізняють старанність, стресостійкість і творчий підхід до справи» і «Охоче берусь за нові проекти і доводжу справу до кінця. Добре працюю у команді, вмію вирішувати конфлікти і йти на компроміс. Швидко генерую цікаві ідеї».

Трохи особистого

Розділ «Про себе» не має чіткого формату або обмежень за змістом. Проявити фантазію можна, але краще орієнтуватися на вимоги конкретної вакансії і/або посади, на яку ви претендуєте.

Враховуйте специфіку

Коли відгукуєтеся на конкретну вакансію, дізнайтеся більше про компанію. Важливо показати, що ви — саме та людина, яка розділяє їхні цінності і зможете вписатися в команду.

Те, що занадто – не є добре

Недоречний креатив може негативно позначитися на кількості пропозицій щодо роботи. Рекрутери шукають адекватних співробітників, здатних працювати у колективі, розуміти суть завдання і виконувати робочий функціонал, закладений у посаду.

Що ще написати

Пам'ятайте, що не варто дублювати інформацію з інших розділів резюме. Якщо рекрутер читає поле «Про себе», то, швидше за все, його вже зацікавили ваші навички і досвід. Доповніть картину цінною інформацією про ваші методи роботи, професійні переваги.

Досягнення

Згадайте свої найбільш вдалі проекти, досягнення, нагороди. Розкажіть про участь у галузевих конференціях і семінарах. Можна згадати громадську діяльність, публікації або членство в професійній асоціації.

Курси і сертифікати

Включіть інформацію про проходження спеціалізованих курсів. Укажіть наявні сертифікати, наприклад, сертифікат про володіння іноземною мовою. Також повідомте про проходження навчання чи підвищення кваліфікації, що стосуються вашої професійної спеціалізації.

Виберіть тільки найважливіші для роботодавця відомості під конкретну вакансію і напишіть про них живою і зрозумілою мовою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ