Під час комісії з питань освіти, науки та інновацій ЛОР керівники обласних коледжів розповіли про роботу минулого року та потреби закладів.
10 січня під час засідання комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради керівники коледжів та професійно-технічних училищ прозвітували про роботу освітніх закладів минулого року, а також розповіли про потреби установ. Зокрема, ключовими запитаннями були фінансове, технічне і матеріальне забезпечення освітніх закладів та їхніх гуртожитків, організація та покращення умов укриттів, а також соціальна підтримка студентів, зокрема внутрішньо переміщених осіб, дітей Захисників та Захисниць тощо.
Наприклад, керівник Новороздільського політехнічного фахового коледжу Іван Дидишин розповів, що за попередній фінансовий рік заклад виконав повністю і навіть 600 тисяч гривень за рахунок економії вдалось повернути до бюджету. За минулий рік у коледжі вдалось провести ремонтні роботи в аудиторіях та службових приміщеннях. Проте однією з ключових потреб закладу є організація укриття.
“Існує така цікава ситуація, яка склалась з цими приміщеннями, які ми виводимо під укриття. Коли до мене прибула комісія, я почав питатися, чи є хтось з інженерів-будівельників. Нікого! Поліцейські є, ДСНС є, з міської ради є. А щодо придатності цих приміщень, чи вони не стануть братською могилою, не дай Боже, ніхто мені того не сказав. Я як керівник беру на себе повну відповідальність щодо облаштування у підвалах тих приміщень найпростіших укриттів, але я справді не знаю їхньої здатності утримувати”, – розповів Іван Дидишин.
Також у Новороздільському політехнічному фаховому коледжі, як зазначив Іван Дидишин, є проблема із пошуками викладача електротехнічних дисциплін, а саме електроенергетики. Однією з причин цього є низький рівень заробітної плати. Також однією з потреб закладу є заміна вікон у лабораторному і навчальному корпусах. Про таку ж потребу заявили і у Львівському фаховому коледжі будівництва, архітектури та дизайну.
Директор ДНЗ "ВПУ № 8 м.Стрий” Віталій Никифорів також розповів, що у закладу є потреба в заміні вікон на енергозберігаючі. Також є потреба в осучасненні лабораторії для автомобілістів. Адже у закладі навчаються майбутніх фахівців електромонтерів, електрогазозварювальників, ковалів з ручного кування, слюсарів з ремонту автомобілів, водіїв теорії B і C. Також у центрі міста розміщений корпус навчального закладу, який перебуває у державній власності і не використовується у навчальному процесі, тож його майбутнє використання також постає однією із потреб у розвитку вищого професійного училища.
Також в окремих закладах є проблеми із системами опалення. Зокрема, директор ВПУ № 19 у м. Дрогобич Володимир Маринкевич розповів, що у 2020 році до закладу приєднали Дрогобицький політехнічний ліцей, у якому є відповідні проблеми, а також окремі приміщення перебувають в аварійному стані. Зараз виготовлено проєктно-кошторисну документацію на ремонт системи опалення, після чого у закладі зможуть розпочати ремонтні роботи.
Звертались керівники освітніх закладів також із запитами щодо виділення коштів на проведення ремонтно-реставраційних робіт приміщень установ, проведення аварійних робіт на дахах приміщень, забезпечення систем відеоспостереження тощо.
Депутатка Львівської обласної ради, заступниця голови постійної комісії з питань освіти, науки та інновацій ЛОР Парасковія Дворянин запропонувала профільним департаментам розглянути запити керівників освітніх установ та надалі обговорити їх на наступній комісії.
"На наступній комісії ми заслухаємо по тому, що говорили директори: де ми можемо долучитися і допомогти, а де це станом на сьогодні, на воєнний час, не дуже прийнятно", - наголосила Парасковія Дворянин.
Нагадаємо, що на початку грудня 2024 року під час одного із засідань комісії з питань освіти, науки та інновацій ЛОР про потреби у навчальних закладах розповідали керівники багатопрофільних навчально-реабілітаційних центрів та спеціальних шкіл