Прокуратура Міжнародного кримінального суду (МКС) зафіксувала на сході України ознаки міжнародного збройного конфлікту, повідомляється у щорічному звіті попереднього розслідування прокуратури МКС.
У документі наголошується на тому, що бойовики терористичних організацій "Л-ДНР" "досить організовані, аби розглядатись як сторони неміжнародного збройного конфлікту".
"У своєму Звіті про дії стосовно попереднього розслідування за 2016 рік Канцелярія прокурора зазначала, що станом на 30 квітня 2014 року інтенсивність бойових дій між українськими урядовими військами і антиурядовими збройними елементами на сході України досягла рівня, який тягне за собою застосування права збройних конфліктів, і що збройні групи, що діють на сході України, включно з "ЛНР" і "ДНР", досить організовані, аби розглядатись як сторони неміжнародного збройного конфлікту", - йдеться у звіті прокуратури МКС.
Канцелярія прокурора також вказала додаткові відомості, які вказують на факт існування прямого військового конфлікту між Україною і РФ.
"З цього випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним збройним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт", - наголошується в документі.
У ному також згадуються "два періоди загострення": бої за Дебальцеве з січня по лютий 2015 року і Іловайська трагедія у серпні 2014 року. У прокуратурі МКС ці події пов'язали з "можливим потраплянням" в український Донбас російських найманців і техніки.
"Зростаюча інтенсивність бойових дій протягом зазначених періодів пояснюється можливим прибуттям з Російської Федерації військ, транспортних засобів і озброєнь для посилення позицій збройних груп", - наголошується в документі.
Нагадаємо, Гаазький трибунал займається розглядом питань щодо геноциду, військових злочинів і злочинів проти людяності.
У лютому 2015 року Верховна Рада визнала юрисдикцію МКС щодо "вчинення злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації і керівниками терористичних організацій "ДНР"/"ЛНР", які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян". 8 вересня 2015 було подано відповідну заяву згідно зі статтею 12(3) Римського статуту – установчого органу МКС.
На 70-й сесії Генеральної асамблеї ООН українська делегація закликала МКС розслідувати злочини, які скоїли в Донбасі Росія і ватажки терористичних угруповань "Л-ДНР".