Реформування державної служби, системи регіонального мовлення, необхідність зробити перший у світі прозорий ринок банкрутства – про ці та інші ініціативи розповіли українські реформатори під час прес-конференції 30 жовтня, присвяченій відкриттю курсу «Механіка реформ».
Реформування державної служби, системи регіонального мовлення, необхідність зробити перший у світі прозорий ринок банкрутства – про ці та інші ініціативи розповіли українські реформатори під час прес-конференції 30 жовтня, присвяченій відкриттю курсу «Механіка реформ».
«3-4 роки тому, коли ми прийшли, щоб впроваджувати реформи, нам дуже не вистачало базових знань та практичних порад: як, куди бігти, як приймати закони, які процеси відбуваються, що нам потрібно робити для того, щоб координувати свою діяльність з парламентськими фракціями», – поділився головною причиною створення цього курсу радник Прем’єр-міністра України з роботи з парламентом Ярослав Железняк.
Необхідність розуміння суті та механізмів реформ – серед провідних передумов появи на платформі Prometheus безкоштовного онлайн-курсу «Механіка реформ».
За словами Олександра Стародубцева, одного з розробників Єдиної системи електронних публічних закупівель ProZorro, для успішного функціонування бюрократичної системи в Україні та запобігання корупції необхідно впроваджувати сучасні IT-сервіси.
«На щастя, ми живемо у XXI столітті, і багато речей можна «діджиталізувати»: сервіси, взаємодію громадян з державною службою, тобто багато речей перекласти на IT. Мені здається, що в країні зараз величезний потенціал на діджиталізцію та на культурні трансформації. Я цим планую займатись далі, у першу чергу, в рамках реформи державної служби», – зазначив Олександр Стародубцев.
У свою чергу Олексій Соболєв, в.о. керівника ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ», додав, що українські реформатори за допомогою IT створюють ефективні прозорі ринки та полегшують доступ громадянам до взаємодії з державою.
«Мала приватизація зараз успішно йде, ми довели, що можемо успішно взятися за політично чутливу тему, в яку ніхто взагалі не вірив… Так само ми сподіваємось розповсюдити цей досвід на інші ринки, наприклад, є процедура оренди державного майна, яка застаріла і буде змінюватися точно. Також банкрутство нещодавно прийняли (закон про банкрутство – ред.), і це, мабуть, буде перший такий у світі прозорий ринок банкрутства, який в кожній країні – незалежно від її розвиненості – доволі дивний. Я нещодавно був у Штатах, і там так само це відбувається в якихось аукціонах за закритими дверима. Також є окремий ринок землі, починати можна з оренди землі, потім, сподіваємось, його будуть розкривати, щоб залучити інвестиції. Загалом це все на десятки мільярдів гривень, і куди дотягнеться рука реформатора – всюди ми дійдемо», – сказав Олексій Соболєв.
Директор зі зав’язків з громадськістю Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко розповіла, що в найближчому майбутньому пріоритетом для її команди є робота з регіональними каналами.
«Там дуже погана матеріально-технічна база, зараз зменшена кількість мовлення, тобто кількість годин. Ми хотіли б розвивати цей напрямок, і не тільки в сенсі матеріально-технічної бази, але і якісно, щоб з’являлися нові якісні регіональні проекти. Так само на наших центральних телеканалах –це UA:Перший та UA:Культура – хотілося би більше проектів, і для радіостанцій – це «Українське радіо», «Радіо Промінь» та радіо «Культура», які ми оновлюємо. Щоправда, дуже нам заважає сьогодні недофінансування, і дуже складно щось прогнозувати», – сказала Вікторія Сидоренко.
Автори онлайн-курсу «Механіка реформ» розповіли і про власний досвід онлайн-освіти, зазначивши, що саме за самоосвітою у всіх її проявах – майбутнє. З чого почати? Починати завжди варто з себе – вивчаймо реформи й крокуємо до змін.