Слухай онлайн
Політика

При РНБО України буде створено Раду експертів з питань енергетичної безпеки

Як інформують у прес-службі РНБО, Рада експертів з питань енергетичної безпеки діятиме як консультативний орган і вирішуватиме питання безпеки у енергетичній сфері.
Фото: Апарат РНБО України

Наразі вже розроблюється проєкт Положення цієї Ради та створено робочі групи за напрямками в енергетичній сфері. Про це сьогодні, 26 грудня, повідомив Секретар РНБО України Олексій Данілов.

Рішення щодо цього було ухвалено під час засідань робочих груп з питань подолання загроз у нафтогазовій та енергетичній сферах, які відбулися під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова.

Участь у заходах взяли, зокрема, голова правління АТ ʺНАК ʺНафтогаз Україниʺ А. Коболєв, представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, представники ТОВ ʺОператор газотранспортної системи Україниʺ, Міністерства енергетики та захисту довкілля, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони України, Служби зовнішньої розвідки, Служби безпеки України.

За словами Секретаря РНБО важливим завданням для влади є збереження позицій України як провідної держави-транзитера газу. ʺЧерез наші потужності мають проходити максимальні об'єми газуʺ, - сказав він, додавши, що в цьому контексті, важливою, є позиція міжнародної спільноти щодо будівництва газогону ʺПівнічний Потік-2ʺ.

Своєю чергою голова правління АТ ʺНАК ʺНафтогаз Українаʺ А. Коболєв запевнив, що Україна накопичила достатні об'єми природного газу у підземних сховищах й повністю забезпечена газом на зимовий період.

Крім того, розглядаючи питання безпеки енергетичного ринку України, Секретар РНБО України наголосив на необхідності забезпечення фізичної і кібернетичної безпеки об'єктів критичної інфраструктури.

ʺНаша критична енергетична інфраструктура має бути повністю захищена не лише від фізичних загроз, але й від потенційних кібератак. Більше того, ця ланка не має постраждати після остаточного анбандлінгу НАК ʺНафтогазʺ, - зазначив він, додавши, що єдність оператора ГТС та сервісної компанії є важливим фактором стійкості до загроз.

Під час засідання робочої групи з питань подолання загроз в енергетичній сфері Секретар РНБО України підкреслив важливість створення нашою державно енергетичного балансу та розбудови національної енергетичної системи за європейськими стандартами. ʺНаше головне завдання - увійти з українською енергетичною системою до єдиної європейської енергетичної системиʺ, - сказав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");