Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Рекультивація Грибовицького сміттєзвалища: до кінця 2025 року висадять парк

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/4
Другий місяць поспіль активно триває рекультивація Грибовицького полігону твердих побутових відходів. Роботи проводять у декілька етапів. Перший – технічна рекультивація, опісля - біологічна. Про це повідомили 8 грудня у пресслужбі ЛОДА.

“Для технічної рекультивації Європейський банк реконструкції та розвитку передбачив кошти у сумі понад 17 мільйонів євро. Вона передбачає перепрофілювання всього тіла полігону. На сьогодні тут облаштовують бічні укоси мас відходів, щоб забезпечити стабільний кут нахилу, який підходить для установки технічного та остаточного шару покриття. Проектом передбачено зробити остаточний купол із відпрацьованої маси відходів, щоб гарантувати відсутність ставків і фільтрації дощової води. Опісля підрядник встановить кінцевий шар покриття на виположених схилах, щоб зменшити проникнення дощової води в масу відходів", - розповів директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Паралельно із технічною рекультивацією  у квітні 2021 року планують розпочати дегазацію полігону -  у тілі сміттєзвалища пробурять триста свердловин для видобутку біогазу та встановлять генераційну установку.

“У тілі полігону в результаті хімічних процесів утворюється газ – метан, який близько в двадцять разів згубніше впливає на атмосферу ніж вуглекислий.  Внаслідок дегазації він спалюватиметься та вироблятиме електроенергію за визначеними тарифами на зелений ринок”, - додав Святослав Євтушенко.

Роботи із технічної рекультивації виконує турецька компанія «JV Goksin Insaat – Hayat Group». Упродовж двох років її мають завершити. Опісля приступлять до біологічної. Простелять дренажні шари, завезуть родючий грунт і висадять дерева. Проект передбачає, що тут створять парк із зеленими насадженнями.

У межах рекультивації, на Грибовицькому полігоні встановили станцію очистки фільтрату за технологією зворотнього осмосу. Обладнання для очистки фільтрату розміщене в двох контейнерах. Згідно з проектом, кожен із них очищує 150 м3 фільтрату за добу.

Роботу станції та загалом хід проведення рекультивації проінспектував заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

“Завдяки цим установкам відбувається очистка вод інфільтратних водойм, розташованих на території полігону.  Суть очистки у тому, що під великим тиском подається фільтрат в контейнери, де очищується і  далі  потрапляє в очисні споруди. Грибовицький  полігон твердих побутових відходів – один з найбільших за площею в Європі. Результати перевірки Державної екологічної інспекції показали серйозне забруднення як водоносних горизонтів, так і навколишніх грунтів.  Після трагедії у 2016 році Львівська обласна державна адміністрація рішеннями ТЕБ І НС стимулювала міську владу до дій, зокрема проведення рекультивації, бо від цього залежить як безпека людей, так і навколишнього середовища”,- наголосив Юрій Бучко.

Зазначимо, завершити усі роботи із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища планують до кінця 2025 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ