Реміснича палата Дрездена виділила 9000 євро на навчальний стенд-тренажер для львівського училища. Про це повідомили в пресслужбаі закладу.
Днями ДПТНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва» отримав нове обладнання для облаштування стенду-тренажеру «Котельня приватного будинку», який допоможе відточувати практичні навички майбутнім сантехнікам. Фінансування проєкту, у розмірі 9000 євро, забезпечила Реміснича палата Дрездена. Ще плануються поставка обладнання та цифрової техніки для навчання і т. д. – на суму близько 6000 євро.
«Створення стенду-тренажера ініціювали педагоги училища, які вивчали досвід підготовки сантехніків у Німеччині, зокрема в центрі професійного навчання njumii, м. Дрезден, - кажуть у закладі. - Переконані, що використання стенду-тренажера допоможе учням спеціальності «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» покращити результати навчання. Він дасть можливість їм відточувати свої професійні навички на сучасному обладнанні. Стенд встановлять у навчально-практичному центрі закладу - «Інсталятор».
У закладі наголошують: тепер учні зможуть бачити, як працюють котельні приватних будинків, і на практиці навчяться їх налаштовувати, бо такий стенд дозволяє студентам вивчати всі деталі та підготуватися до роботи з різними видами систем опалення.
Тарас Іванух, директор ТОВ "ТІВА" та один із партнерів проєкту, зазначає:
«Такі навчально-виробничі стенди дійсно дозволяють учням отримати практичні навички роботи з сучасним обладнанням для теплопостачання та водопостачання. Майбутні молоді спеціалісти знатимуть, як працювати з цим обладнанням, налаштовувати його та розуміти його особливості. Ці знання та вміння стануть їм у нагоді в майбутній професійній діяльності. Варто зазначити, що галузь, у якій вони працюватимуть, є не лише дуже перспективною, а й надзвичайно цікавою».
Ініціативу реалізовано в рамках проєкту «Партнерство у сфері професійної освіти між Ремісничою палатою Дрездена та закладами професійної освіти заходу України».
«До неї долучилися компанії «ТІВА» та «Капітель-Львів». Це обладнання — величезний крок вперед. Воно допоможе нашим учням здобути конкурентоспроможні навички та якісно підготуватися до роботи», — каже телефоном з Дрездена координатор проєкту Юлія Красновид.
ДОВІДКОВО: Зробити професійну освіту популярною в Україні, модернізувати її теоретичні та практичні частини – як наслідок підвищити популярність технічних професій та якість підготовки кадрів. Саме таку глобальну мету має проєкт «Партнерство у сфері професійної освіти між Дрезденською ремісничою палатою (HWK) та професійно-технічними навчальними закладами заходу України».
Стартував він у 2021 році, а нині набув ще більшої актуальності. Бо хто, як не молодь нині має стати основою для стрімкого руху вперед у питання відбудови України.
Особливості проєкту:
Цей партнерський проєкт фінансується Федеральним Міністерством з економічної співпраці та розвитку Німеччини, а виконавцем є Реміснича палата Дрездена. Саме вона тісно співпрацює зі своїми партнерами - професійними школами з Рівного, Тернополя та Львову.
Ціль проєкту - покращити підготовку фахівців-монтажників санітарно-технічних систем та устаткування. Адже саме вони виконують встановлення та ремонт систем центрального опалення, водопостачання, каналізації та водостоків. Також ці фахівці піклуються про енергоефективність та використання відновлювальних джерел енергії в житлових та офісних приміщеннях.
Основні напрямки проєкту:
- Посилення співпраці між професійними школами та підприємствами-партнерами
- Підвищення рівня освіти у професійних школах (підвищення кваліфікації викладачів, модернізація навчальних програм тощо)
- Популяризація професії, підвищення її іміджу серед молоді
- Створення навчальних майстерень для практичних занять та модернізація їх обладнання
- Професійні поїздки задля обміну досвідом
- Впровадження елементів німецької дуальної освіти в українських профтехшколах.