Слухай онлайн
Cуспільство

Реставратори відновили історичні двері на вул. К. Левицького, 42

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/4
Ще одні відреставровані двері прикрашають будинок в історичному центрі Львова. Цього разу оновлення дочекалися дерев’яні двері будинку на вул. Костя Левицького, 42. Про це повідомили 10 червня у пресслужбі ЛМР.

Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує ЛКП "Бюро спадщини" управління охорони історичного середовища ЛМР.

Ці двері – одні з найбільших, які «Бюро спадщини» допомогло відреставрувати у Львові. До реставрації вони були у незадовільному стані та були зафарбовані чорною фарбою.

"У них було значно більше втрачених декоративних елементів, аніж ми думали до того, як за них взялися. Не лише довелося відновити оздоблення, а й нижню частину брами, яка зовсім струхлявіла. Також ми доповнили втрачені елементи рослинного орнаменту на решітці, зберігши її шарм. А ще відкрили світлик, який тепер видно у всій красі. Загалом брама свого часу зроблена добротно, якісно, проте вона була у поганому стані саме через те, що про неї не дбали", - розповів реставратор Назар Тимняк.

Також реставратор відновив віконниці у цих дверях, які відчиняються з боку під’їзду.

"Збереглося лише одне вікно, а інше довелося зробити нове. Добре, що ми мали збережений зразок, за яким зробили копію. Відповідно, ми змінили шиби у цих вікнах", - додає фахівець.

Загальна вартість робіт становила 68 770 грн.

"З цієї суми місто оплатило 70%, а мешканці додали 30% свого внеску", - зазначив Павло Богайчик, директор ЛКП "Бюро спадщини".

Нагадаємо, з 2019 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ