Слухай онлайн
Cуспільство

Реставратори відновили історичні двері-віяло на вулиці Павлова, 9

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/3
Ще одні відреставровані внутрішні двері прикрашають будинок в історичному центрі Львова – на вулиці Павлова, 9. Відновили їх в рамках міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища. Про це повідомили 7 травня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.

ʺЦе соснові двері-віяло, які відчиняються у дві сторони. Раніше їх вже реставрували, але зробили це не фахово: коли знімали шар фарби, то пошкодили деревину. Ми також провели заміну скла, яке було там не рідним і різним. Нанесли на нього малюнок із рослинним орнаментом. Це було необхідно для безпеки, адже якби скло було прозорим, люди б його не бачили, бо у під’їзді темноʺ, – розповів реставратор Олександр Савчук.

Також реставратори відремонтували пошкоджені завіси та підібрали ручку, відповідно до стилістики та часу побудови будинку.

Загальна вартість робіт становила 31 970 грн.

ʺЗ цієї суми  місто оплатило 70%, відтак мешканцям довелося додати 9 591 грн свого внескуʺ, – зазначив Павло Богайчик, директор  ЛКП ʺБюро спадщиниʺ.

Нагадаємо,  2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ