Слухай онлайн
Cуспільство

Російська опозиція подала заявку на 50-тисячну ходу у Москві

Представники російської опозиції у п'ятницю, 20 січня, вранці подали заявку в мерію Москви на проведення ходи 4 лютого за чесні вибори за участю 50 тисяч осіб.

"Ми подали заявку на 4 лютого на 14:00 (12:00 за Києвом). Маршрут -від Калузької застави через Садове кільце, далі Новим Арбатом, Манежною площею",- сказала представник руху Солидарность Надія Мітюшкіна, повідомляє Кореспондент.

За її словами, в акції передбачається участь 50 тисяч осіб.

"Заявниками виступили Дмитро Биков, Олена Лук'янова, Надія Мітюшкіна,Сергій Давідіс, Ігор Бакіров, Сергій Пархоменко та Анастасія Удальцова", -уточнила представник Солидарности, додавши, що якщо будуть пропонуватися інші варіанти, опозиція їх розгляне.

За інформацією організаторів, міська влада в ході консультацій висловлювала побоювання, що Калузька площа не зможе вмістити 50 тисяч осіб, а поворот на Новий Арбат занадто вузький для такого потоку людей. При цьому члени оргкомітету готові обговорювати зі столичною владою "альтернативно розумні маршрути".

Мітюшкіна нагадала, що запропонований опозицією маршрут ходи майже повторює маршрут акції протесту 4 лютого 1990 року за скасування шостої статті Конституції СРСР. Тоді в центрі Москви відбулася грандіозна демонстрація, в якій, за офіційними міліцейськими зведеннями, взяли участь не менш як 300 тисяч осіб. Колона пройшла від Зубовської площі Садовим кільцем і Тверською - тоді ще вулицею Горького - і завершила свій шлях на Манежній.

Хода 4 лютого стане продовженням серії грудневих мітингів. Узгоджені з владою мітинги За чесні вибори відбулися в Москві 10 і 24 грудня. За даними столичного управління МВС, учасниками акції протесту стали 25-30 тисяч осіб.

Опозиція заявляє, що в обох випадках пікетників було в кілька разів більше.Однією з основних вимогою учасників мітингів було скасування результатів грудневих виборів до Держдуми РФ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ