Управління безпеки Львівської міськради розпочало евакуацію покинутих на вулицях машин, які порушують правила благоустрою та заважають руху. Станом листопад 2018 року є 67 таких адрес, де тривалий час розміщені покинуті машини.
Про це сьогодні, 12 листопада, під час брифінгу повідомив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак, передає кореспондентка Гал-інфо.
"З огляду на безпеку мешканців міста та на санітарний стан було прийнято рішення про евакуацію покинутих автомобілів. Сьогодні ми евакуювали перше таке авто, до кінця дня заберемо ще декілька. Думаю, до нового року приберемо всі машини. Надалі будемо слідкувати, щоб ситуація не повторювалась", - зазначив Сергій Бабак.
За словами чиновника, в соцмережах львів'яни висловлюють підтримку ініціативі ЛМР і, заразом, повідомляють про інші адреси, де роками простоюють старі автівки. Всього на вулицях міста є близько 400 таких транспортних засобів.
"Ми евакуйовуємо занедбані машини, які тривалий час стоять у недозволених місцях. Якщо хтось із власників з'явиться, будемо розбиратись. Як мінімум, особа буде змушена відшкодувати вартість евакуації (720 грн.) і утримування машини на спецмайданчику (144 грн - перші 7 діб, потім - 24 грн/доба), а також заплатити штраф за порушення ПДР чи правил благоустрою (255 грн.)", - пояснив Юрій Діль, начальник управління безпеки міста.
Чиновники також розповіли, що на покинуті машини, яких ще немає у списку, але через них скаржаться львів'яни, вішатимуть оголошення з проханням впродовж місяця забрати транспортний засіб. Згодом і ці автівки приберуть з вулиць міста.
За словами представника управління безпеки міста Богдана Мільяра, процедура відбуватиметься відповідно до статті 265−4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка визначає перелік обставин для евакуації транспортних засобів. Згідно з ним, інспектори з паркування мають законне право приймати рішення про евакуацію автівок, що перешкоджають руху, на арештмайданчик.
"На деяких автомобілях є номерні знаки, однак нам все одно не вдалось встановити їх власників - в базі немає цих номерів, а також номерів кузовів. На спецмайданчику ці автомобілі стоятимуть не більше року. Якщо власники таки не з'являться, машини буде відправлено на утилізацію. Люди повинні звикнути, що такого робити не можна", - підсумував Юрій Діль.