Слухай онлайн
Cуспільство

Розпочалася реставрація фасаду кам’яниці на пл. Ринок, 7

Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
Фото ЛМР
1/2
Сьогодні, 11 червня, на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР розпочинають роботи з реставрації головного фасаду кам’яниці на пл. Ринок, 7 – пам’ятки архітектури національного значення. Загальна вартість робіт складає більше ніж 1 млн грн.

Фінансування здійснюється за кошти бюджету розвитку Львівської МТГ. Роботи виконуватиме підрядна організація ТОВ "Спецреставрація".

"Будинок на пл. Ринок, 7, який у своїй основі походить з 16 ст., сучасного вигляду набув лише у 19 ст., коли поширилася мода на перебудову старих кам’яниць. На тинькованому лаконічному фасаді збереглася скульптура Богоматері Діви Марії, що розташована у ніші.

Кам’яниця часто змінювала власників. Так свого часу вона належала родинам Лоренцовичів, Жевуських, у 1860-х рр. Анні Білінській, а у 1870-х рр. Анні Домбчевській. Зараз приміщення першого поверху пам’ятки використовуються регіональним відділом товариства "Просвіта" та Львівським історичним музеєм", - повідомили в управлінні охорони історичного середовища.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ