Слухай онлайн
Cуспільство

Ринок праці Львівщини: на одну вакансію – три претенденти

Станом на 1 січня 2020 року за допомогою фахівців обласної служби зайнятості на Львівщині роботу шукали 14,0 тис. безробітних. Із них 57,1% складали жінки, 35,4 % – молодь віком до 35 років.
Ринок праці Львівщини: на одну вакансію – три претенденти

Як повідомили Гал-інфо в Відділі інформаційної роботи Львівського обласного центру зайнятості, серед клієнтів 59,1% мали вищу освіту, 30,3% – професійно-технічну, решта – 10,5% – були обмежені в можливостях працевлаштування внаслідок наявності лише середньої освіти, відсутності необхідних професійних умінь, навичок, а також досвіду роботи.

«На початку цього року база вільних робочих місць і вакантних посад налічувала 4841 пропозицію працевлаштування. У середньому на кожну вакансію в області претендували троє безробітних. Найбільш гостра конкуренція – 14 осіб на одну вакансію – спостерігається серед тих, хто в минулому обіймав посади вищих державних службовців, керівників і менеджерів. Складно знайти роботу й кваліфікованим працівникам сільського та лісового господарства: на одне вільне місце праці у цій сфері претендувало 11 безробітних», – повідомив директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк.

За його словами, 69,7% вакансій – це варіанти працевлаштування для робітників, 22,2% – для службовців, і тільки 8,1% – для осіб без професії та спеціальної підготовки. Середній розмір заробітної плати у вакансіях на кінець 2019 року становив 7,6 тис. грн. Найбільше – 79,5% – пропозицій роботи задекларовано із зарплатою, розмір якої коливався від мінімальної до середньої в регіоні, 10,8% склали вакансії з мінімальною заробітною платою, 9,7% – із заробітком, вищим за середньообласний рівень.

Директор обласного центру зайнятості додав, що торік соціальними послугами обласної служби зайнятості скористалися 160,0 тис. осіб, із котрих 44,8 тис. мали статус безробітного. Службі зайнятості вдалося забезпечити роботою 48,1 тис. жителів Львівщини, у тому числі 15,7 тис. безробітних, 219 клієнтів СЗ поповнили лави підприємців-початківців, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власного бізнесу. Ще 4,4 тис. мешканців області охоплено тимчасовою зайнятістю, а 7,9 тис. осіб – професійним навчанням, перенавчанням або підвищенням кваліфікації. Рівень працевлаштування після закінчення навчання становив 95,6%.

Нагадаємо, днями Гал-інфо писало про те, як школярі обирають майбутню професію?

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ