Правозахисник політв'язень радянських концтаборів народний депутат кількох скликань Герой України Степан Хмара висловив бажання взяти на поруки звинувачену у підготовці терактів і повалення державної влади Надію Савченко.
Його заяву, згідно з клопотанням захисту Савченко, Апеляційний суд Києва долучив до матеріалів справи на засіданні у четвер.
"Прошу долучити до матеріалів справи відповідну заяву Героя України і врахувати її при прийнятті рішення", – сказав адвокат Савченко Дмитро Бугай.
Його заяву, згідно з клопотанням захисту Савченко, Апеляційний суд Києва долучив до матеріалів справи на засіданні у четвер.
Як відомо, 29 березня Апеляційний суд Києва розглядає апеляцію захисту Надії Савченко щодо запобіжного заходу у вигляді арешту, який обрав Шевченківський районний суд Києва.
На думку адвокатів, суд не врахував те, що Савченко утримує матір похилого віку, працює у Верховній Раді та має інші соціальні зв’язки.
На засіданні в четвер суд не задовольнив клопотання захисників про відвід прокурора і відвід суду.
Як відомо, 22 березня Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури на зняття недоторканності з народного депутата Надії Савченко.
За даними ГПУ, Савченко і затриманий під час спроби ввезення зброї керівник "Офіцерського корпусу" Володимир Рубан планували розстріляти парламент і центр Києва, а до отримання ними зброї на окупованій території причетні російські військові.
Нардеп же стверджує, що вела розмови про організацію терактів, аби ввести в оману владу – і осміяти її.
23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Надії Савченко у вигляді тримання під вартою до 20 травня без можливості внести заставу. Нардеп у СІЗО оголосила голодування.
Савченко загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.
Статті, інкриміновані Савченко, не передбачають можливості внесення застави, виходу на поруки чи під особисте зобов'язання.
Як відомо, звання Герой України Степану Хмарі присвоїв третій президент України Віктор Ющенко в 2006 році.
Раніше Хмара висловлював бажання взяти на поруки лідера "Добровольчого руху ОУН" Миколи Коханівського, якого затримали через стрілянину з незареєстрованої травматичної зброї.
Сторона звинувачення проти залучення клопотання захисту не заперечувала.