22 лютого відбулась відеоселекторна нарада у відомстві з питань забезпечення реагування на повідомлення, пов’язані з виборами Президента України, - інформує Департамент комунікації Національної поліції України.
Участь у нараді взяли перший заступник Голови Нацполіції – керівник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін, заступник Голови Нацполіції – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич, а також керівники всіх структурних та територіальних підрозділів поліції держави.
Глава Національної поліції Сергій Князєв підкреслив, що кожний керівник регіону несе персональну відповідальність за належне реагування та прийняття відповідних процесуальних рішень щодо повідомлень стосовно виборчого процесу.
ʺВи особисто кожний в своєму регіоні відповідаєте за документування таких фактів: від прийняття повідомлення по телефону 102, збору матеріалів, розслідування та скерування справи до суду. Наголошую на необхідності належної координації всіх без винятку підрозділів, зокрема, центрального апарату з територіальними органамиʺ, – наголосив глава відомства.
У ході наради керівництво Нацполіції заслухало доповідь очільника поліції Сумської області щодо подій, які сталися у місті Суми напередодні.
ʺАналізуючи ці події, я наголошую: ми з вами несемо пряму відповідальність за дію чи бездіяльність наших підлеглих. І незважаючи на всі політичні прояви, які виникають зараз в суспільстві, ви повинні твердо відстоювати свої позиції відповідно до Закону України ʺПро Національну поліціюʺ. Ми повинні доносити до суспільства, що це – наш прямий обов’язок, і нас ніхто не похитне ані вліво, ані вправоʺ, – підкреслив Сергій Князєв.
Він наголосив, що для поліції не має різниці, яка політична сила бере участь у виборчих перегонах.
ʺНаше завдання – забезпечити чесність цих виборів. Я хочу підтримати сумських поліцейських. Чекаю на результати службового розслідування. Поліцейські не повинні втрачати пильність. Удар тримаємо міцно. Жодна політична сила не повинна мати ніяких преференцій. І основне, що ми від вас вимагаємо, – ніякої політики. В іншому разі – зняли кітель і пішли займатися політикоюʺ, – наголосив Голова Національної поліції.
Сергій Князєв поставив завдання всім керівникам територіальних підрозділів систематично звітувати перед суспільством про оперативну обстановку щодо подій та порушень, пов’язаних з виборчою кампанією.
На сьогодні поліція зареєструвала 1787 повідомлень щодо порушень у сфері виборчого процесу. За фактами відкрито 81 кримінальне провадження, складено 410 адміністративних протоколів. Щодня поліцейські у середньому фіксують 50 таких повідомлень.