У Новояворівську відкрили спортивний адаптивний клуб для ветеранів та людей з інвалідністю
У фізкультурно-оздоровчому комплексі “СТАРТ” встановили пересувний підйомник для безпечного плавання людей на кріслах колісних. Грантову підтримку для його придбання ФОК “СТАРТ” отримав від Благодійного фонду “МХП-Громаді” в межах програми реінтеграції військових та ветеранів «МХП Поруч», Державної установи “Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”, за підтримки Міністерства молоді та спорту України в межах соціального проєкту Президента України “Активні парки - локації здорової України”, ставши одним із 15 переможців конкурсу “Час діяти, Нестримні!”.
Ветерани та люди з інвалідністю матимуть змогу отримати якісні безкоштовні заняття з тренером, який пройшов спеціальне навчання, двічі на тиждень.
Михайло Дорош 2,5 роки тому отримав складну травму хребта та змушений використовувати для пересування крісло колісне. Він займається боччею у ФОК “СТАРТ”, проте заняття у воді, які дуже необхідні для швидкої реабілітації, були недоступними без підйомника. Михайло розповів, що був у багатьох басейнах, але вони не були адаптовані для людей з обмеженими можливостями, а тепер у нього є чудова можливість тренуватись тут.
Єгор Алєксєєнко, начальник відділу організацій заходів та моніторингових досліджень у Всеукраїнському центрі фізичного здоров'я населення “Спорт для всіх” сказав: “Кількість ветеранів з кожним днем збільшується, відповідно зростає потреба у таких клубах. Адже це також потужна соціалізація, інтеграція цих категорій людей в суспільстві і адаптація до звичайного повсякденного життя. На сьогодні таких клубів є 85 з різними спортивними напрямами, не тільки плавання, і в 2025 році ми плануємо, що їх стане 200”.
Поява таких просторів сприяє розвитку інклюзивності, щоб всі категорії населення мали змогу почувати себе повноцінною частиною суспільства, що особливо актуально в часі війни.
“Наше підприємство підтримує будь-які соціальні проєкти у громадах, яких працює, але один з основних напрямків зараз - це підтримка військових та ветеранів в межах програми реінтеграції “МХП Поруч”. Саме у таких спортивних просторах вони зможуть підтримати не тільки своє фізичне здоров’я, а й поспілкуватися із побратимами”, - додала директорка “Захід-Агро МХП” Тетяна Валанчюс.
“Жителям Новояворівська пощастило, що тут функціонує басейн, але до нас звернулися з проєктною заявкою, що така можливість відсутня для людей на кріслі колісному. Завдяки цьому обладнанню вони матимуть можливість під’їхати на кріслі колісному, пересісти на спусковий механізм і комфортно з тренером проводити адаптацію”, - пояснив Володимир Панченко, керівник відділу з впровадження національних проєктів Благодійного фонду “МХП-Громаді”.
Довідка.
«Час діяти, Нестримні!» – це конкурс грантів для громад, які можуть отримати до 400 тис. грн на створення у своєму селі чи містечку адаптивного клубу «Нестримні».
Проєкт реалізовується на території 13 областей України, а саме: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській областях та м. Київ.
Партнери проєкту: Благодійний фонд «МХП - Громаді» в межах програми реінтеграції військових та ветеранів «МХП Поруч», Державна установа «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в межах проєкту «Активні парки» програми Президента України, Міністерство молоді та спорту України.
Проєкт спрямований на створення та облаштування у громадах спортивних центрів, адаптованих для осіб з інвалідністю, в тому числі осіб з інвалідністю внаслідок війни, де вони зможуть займатися фізичною культурою, спілкуватися із однодумцями та отримувати фахову підтримку від кваліфікованих тренерів, стимулюючи їх реінтеграцію в соціальне життя громади.