Слухай онлайн
Cуспільство

Шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького реставрують

Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради виділило понад 1 млн гривень на реставраційно-ремонтні роботи будівлі шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького на вул. Є. Озаркевича, 4 у м. Львові. Про це зазначено в системі публічних закупівель Prozorro.

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-06-16-000422-a

Згідно оголошення про проведення допорогової закупівлі, Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради виділить 1 211 333,00 грн. на реставраційно-ремонтні роботи будівлі шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького на вул. Є. Озаркевича, 4 у м. Львові. (ДК 021:2015 – 45453000-7, Капітальний ремонт і реставрація).

Нагадаємо, шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького (Народна лічниця) пов'язаний із визначними діячами української культури і науки, зокрема: митрополитом УГКЦ Андреєм Шептицьким, лікарями Євгеном Озаркевичем і Титом-Євгеном Бурачинським, архітекторами Іваном Левинським і Олександром Пежанським та ін. Пам'ятка архітектури (ох. №233-М).

Історія
ІІ пол. XVIII ст. — збудований одноповерховий житловий будинок із боднарською майстернею (збережений).
1884 — будинок реконструювали.
1903 — будинок пристосували під лікарню Товариства "Народна лічниця". У житловій частині будинку була влаштована лічниця.
1938 — на місці давнього бровара збудували нову, чотириповерхову будівлю лічниці. 
1946 — лічниця перетворена на Львівську 3-ю міську лікарню, в одноповерховому будинку розташували аптеку та морг.
1992 — 3-я міська лікарня відновила статус шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ