Найважливіше у стосунках між Україною та Європою – дотримання обіцянок із обох сторін, тоді 80% проблем зникне.
Таку думку у коментарі Громадському висловив член польського уряду, колишній голова Міністерства закордонних справ Радослав Сікорський під час форуму «Ялтинської європейської стратегії», який відбувається у Києві з 10 по 12 вересня.
«Україна мусить реформуватися, а Європа – виконувати обіцянки щодо візового режиму, Угоди про асоціацію і того, що поза нею, - вважає екс-міністр МЗС Польші.
Він назвав угоду з МВФ «Планом Маршалла для України».
«Угода з МВФ - масштабніша, ніж План Маршалла, - наголосив Сікорський. - Те, що ви відповідаєте погодженим параметрам МВФ – дуже добре говорить про Україну, бо попередні уряди не могли цього досягнути. Факт того, що ви нарешті проводите реформи – це ухвалення складних рішень, що у довгостроковій перспективі вигідні для країни... Це мене надихає, бо це саме те, що ми продемонстрували у Польщі в ранніх 90-их і це зробило Польщу тим, чим вона є сьогодні. Ми хочемо, аби Україна також була успішною».
Одночасно Сікорський вважає, що санкції та низька ціна на нафту «нарешті навчили» президента Росії Владіміра Путіна.
«В останні дні Путін робив багато кроків: він вперше буде на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку та намагається бути корисним у Сирії. Можливо, санкції та низька ціна на нафту нарешті навчили його чомусь. Було би добре, ми хотіли би, щоб Росія повернулася до кола країн, що поважають міжнародне право», - додав Сікорський.