Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Сімейний підряд на роботі: чи легко працювати з родичами

Троє із чотирьох «білих комірців» працювали або працюють в одній компанії зі своїми родичами. Дещо менше половини з них запевнять, що це простий збіг обставин. Чверть опитаних зазначили, що працювати з кимось із сім’ї простіше, оскільки заздалегідь знаєш, як краще будувати комунікації й на що очікувати. Такі дані отримано в результаті нового опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Сімейний підряд і працевлаштування «по блату» — поширене явище в українських офісах. Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, троє із чотирьох «білих комірців» працювали або зараз працюють разом із родичами.

Чверть із них знаходяться під протекцією батьків. Стільки ж прийшли в компанію завдяки братам або сестрам і ще стільки ж — за клопотанням чоловіка або дружини. Рідше українці працюють з далекими родичами і ще рідше (у 3% випадків) — з власними дітьми.

Як правило, сімейний підряд зустрічається у невеликих компаніях (до 50 співробітників). Частіше про родинні зв’язки у їхній компанії згадували топ-менеджери.

Незважаючи на можливі дивіденди, які деякі співробітники можуть отримувати, працюючи з родичами, дещо менше половини з них запевняють, що це простий збіг обставин. Кожен п’ятий мотивує своє рішення тим, що до рідних більше довіри. Кожен сьомий опитаний має відношення  до сімейного бізнесу. І лише один із восьми зізнався, що працює разом із родичами, оскільки це дає змогу надавати протекцію.

Дещо менше половини тих, хто мають досвід роботи разом із родичами, стверджують, що це не так просто. Особисті образи, невиконані обіцянки, а також почуття обов’язку переносяться на робочі відносини, а це ніяк не сприяє ефективній взаємодії на роботі.

Родич-підлеглий може розраховувати на поблажливість і безвідповідально ставитися до своєї роботи, а керівнику буде складніше висловити своє невдоволення рідній людині. Крім того, співробітника можуть недооцінювати колеги, які списують усі його успіхи на кровні зв’язки з вищим керівництвом.

Чверть опитаних зазначили, що працювати з кимось із сім’ї простіше, оскільки заздалегідь знаєш, як краще будувати комунікації й на що очікувати. Рідна людина може підстрахувати і прикрити, тоді як колегу не завжди зручно про це попросити.

Працювати чи не працювати з родичами — особистий вибір кожного. Важливо зважити на всі «за» і «проти» такого рішення.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні 2016 року. В опитуванні взяли участь 1258 респондентів із різних регіонів України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ