Слухай онлайн
Cуспільство

Спільнота Франкового університету закликає вивести спецпідрозділи з Києва

Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка вважає події, які відбуваються в ці дні в Україні, виявом політичної неспроможності влади адекватно реагувати на мирні протести своїх громадян за право жити в демократичній країні, де панує верховенство права і поважають права людини. Про це йдеться у відкритому зверненні, яке розповсюдив прес-центр Франкового вишу.

«Уже два місяці поспіль влада демонстративно ігнорує вимоги великої частини українського суспільства вислухати їхні пропозиції та врахувати позицію мільйонів громадян України, які вийшли на Майдан за європейський вибір нашої держави.

Ми вважаємо, що поштовхом до навмисного посилення суспільної напруги 19 січня 2014 року стало зухвале, негідне парламентської традиції ухвалення законів, які позбавляють громадян України конституційного права на мирні протести, руйнують демократичні здобутки українського суспільства за роки незалежності та створюють в Україні передумови для авторитарної держави, нівелюючи конституційні права і свободи громадян.

Ми закликаємо Президента України вжити невідкладних заходів, щоб припинити ескалацію насильства, а саме:

- припинити силові дії правоохоронних органів проти громадян України і вивести спецпідрозділи МВС України та підрозділи внутрішніх військ з м. Києва та зосередити їх за місцем постійної дислокації;

- спільно з громадськими активістами й організаціями, політичними партіями провести Національний форум для напрацювання шляхів виходу із глибокої політичної кризи», – йдеться у зверненні. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ