Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Старіння населення в Україні "вбиває" пенсійну систему

З початку 2019 року в Україні має стартувати другий рівень пенсійної системи, суть якого полягає в тому, що кожен українець (або роботодавець від його імені) з зарплати буде відраховувати певну суму на державний рахунок, з якого на пенсії можна буде отримувати додаткові виплати.

Перший рівень пенсійної системи – це солідарна система, яка функціонує зараз: з зарплати працівників автоматично відраховуються внески в Пенсійний фонд. Третій рівень пенсійної системи – добровільно накопичувальний – в Україні вже давно працює, хоча не всі про це знають.

За словами експертів, солідарна система вже вичерпала себе. Більш того – проти неї працює демографія. Кількість працюючих зменшується, а кількість пенсіонерів продовжує зростати. Зараз співвідношення пенсіонерів і платників внесків виглядає так: на 100 платників внесків припадає 95 пенсіонерів. У майбутньому число пенсіонерів на 100 платників може скласти від 114 до 125 осіб.

Практично всі існуючі демографічні прогнози говорять про те, що населення України в майбутньому буде скорочуватися швидкими темпами.

"Населення буде зменшуватися за рахунок людей працездатного віку. Це пов'язано з тим, що наша країна пережила важкий перехідний період у 90-і роки, коли було різке зниження народжуваності. Покоління новонароджених зменшилося вдвічі. Зараз ці діти підросли і вийшли на ринок праці . Повернутися назад, до показників у 50 млн, взагалі не є можливим ", – пояснює провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

Втім, Ткаченко запевняє – Україна не єдина країна з такими проблемами. Аналогічна ситуація в країнах Балтії, в Болгарії – тобто країнах Східної Європи, які втратили демографічний потенціал через складний період в 90-і роки.

Сьогодні.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ