Другий етап кампанії з вакцинації проти COVID-19 стартує в Україні з наступного тижня. Свою роботу розпочнуть стаціонарні пункти щеплення.
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов 19 березня під час виступу перед народними депутатами у Верховній Раді, - передає Громадське.
Він зазначив, що вакцинувати почнуть, зокрема, сімейних лікарів. План вакцинації, який уряд затвердив ще в січні, передбачає щеплення на другому етапі і літніх людей старше 80 років.
Наразі в Україні щеплення отримали 92 713 людей, а роблять їх нині мобільні бригади по всій Україні.
ʺДорожня карта вакцинації передбачає 5 основних етапів. Менше, ніж за місяць, а, як відомо, перше щеплення в Україні було зроблено 24 лютого, ми перейшли до другого етапу вакцинаціїʺ, — каже міністр.
Він додав, що нині влада очікує також на наступні поставки вакцин. Це, зокрема, додаткова партія з 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca з Індії, а також китайського препарату CoronaVac.
До того ж Степанов каже, що керівництво ЮНІСЕФ запевнило його в поставках в Україну вакцин у межах програми COVAX.
ʺ … до кінця березня — початку квітня в рамках глобальної програми COVAX ми отримаємо партію з 570 тисяч доз від AstraZeneca, а до кінця травня — ще 1,1–1,2 млн доз, крім того, вакцини компанії Pfizer. Ми також очікуємо на поставку 10 млн доз вакцини Novavax і індійської розробки від Bharat Biotechʺ, — каже міністр.
Другий етап вакцинації
Про його початок у Києві з 22 березня раніше казав і регіональний координатор вакцинації у столиці Василь Животенюк. Йшлося про людей старше 80 років, щеплення яким мають робити у стаціонарних пунктах. Мобільні бригади водночас продовжать вакцинувати медпрацівників.
Зазначимо, що план вакцинації, який уряд затвердив ще в січні, передбачає щеплення на другому етапі літніх людей старше 80 років
Вакцинація в Україні
З 24 лютого у нас розпочалася вакцинація проти коронавірусу. Першими вакцинують медиків, які працюють із хворими на COVID-19, та військових.
Наразі використовують вакцину CoviShield. Це препарат, розроблений Oxford/AstraZeneca, який виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама ʺоксфордськаʺ вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. В Україні препарат зареєстрували для екстреного використання.