Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Студенти КПІ розробили безпілотники Spectator для армії

Як повідомили Гал-інфо в прес-центрі ДК "Укроборонпром", до кінця 2015 року поставить українським військовим безпілотні апарати Spectator, розроблені студентами КПІ.

Українські військові до кінця 2015 року отримають сучасні безпілотні авіаційні комплекси «Spectator», розроблені студентами Київського політехнічного інституту і вироблені ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, що входить до складу ДК «Укроборонпром». БпАК складаються із наземної станції керування та 3 безпілотних літальних апаратів.

«Наші військові потребують сучасного та високотехнологічного озброєння. Безпілотники – один із найважливіших інструментів для армії ХХІ сторіччя, і «Укроборонпром», як і обіцяв, надасть його українському війську», – зазначив очільник «Меридіану» В’ячеслав Проценко.

Вітчизняні безпілотники компактні, а тому малопомітні. Електрична силова установка має низький рівень шуму. Максимальна висота складає 2 км, швидкість – до 120 км/год, а тривалість безперервного польоту – до 2 годин.

Безпілотник не потребує спеціальних вимог до стартової площадки та додаткових пристроїв для зльоту – він може стартувати навіть з руки. Пристрій можна додатково оснастити камерою денного/нічного бачення із 10-кратним зумом, тепловізійною і мультиспектральною камерами, фотокамерою високої роздільної здатності, датчиком радіаційного фону та іншим обладнанням.

 «Spectator» здатні розвідувати та моніторити водні й лісові масиви, нафто- і газопроводи, державний кордон, здійснювати аерофотозйомку та здійснюватись у пошуково-рятувальних операціях.

Наземна станція БпАК забезпечує прийом і передачу сигналів на безпілотник на відстані до 30 км. Командно-телеметричний канал передає інформацію про положення, параметри польоту і координації цілей, а також забезпечує програмування системи автоматичного керуванням БПЛА. Канал радіо-керування контролює БПЛА при подавленні системи супутникової навігації та керування цільовим навантаженням. Канал передачі відеосигналу передає зображення з цільового навантаження на наземну станцію керування. 

Нагадаємо, що за результатами 2015 року ДК «Укроборонпром» виробив, модернізував і відремонтував рекордні 7 198 одиниць озброєння і військової техніки. Зокрема, у 2015 році підприємства Концерну виробили 673 бронемашини, 1830 ракетно-артилерійського озброєння, 53 одиниці авіатехніки і техніки повітряних сил та багато іншої техніки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ