Слухай онлайн
Cуспільство

Суд дозволив прокуратурі обшукати український офіс Google

Печерський суд надав слідчому Головної військової прокуратури Генпрокуратури тимчасовий доступ до інформації та документів компанії Google, розміщених на YouTube. Про це йдеться в ухвалі суду від 10 грудня 2015 року.

Згідно з матеріалами визначення, прокуратура веде розслідування за порушеними кримінальнами справами.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 5 грудня невстановлені особи без дозволу прокурора і слідчого опублікували дані досудового розслідування з ознаками злочинів. Вони розмістили на сайті antikor.com.ua публікацію під назвою "Як заступник міністра МВС... домовлявся про відкати на мільйони гривень" і два відеоролика, які містять відомості про обставини скоєних карних злочинів.

Після перегляду роликів слідчі встановили, що зазначені записи зроблені Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби Безпеки України під час здійснення контррозвідувальної діяльності.

Слідчі також встановили, що сайтом youtube.com "управляє компанія Google, офіс якої в Україні знаходиться за адресою: Київ, вул. Сагайдачного, 25-Б".

Печерський суд дозволив слідчим отримати дані Google про те, з якої IP-адреси, хоста електронної пошти на сервер youtube.com надійшли вказані файли з відеозаписами.

Крім того, слідчі можуть запросити інформацію про користувача, завантажити файл (повні анкетні дані, його електронну адресу із зазначенням IP адреси і хоста), а також самі файли з відеозаписами.

Директор Google Ukraine Дмитро Шоломко каже, що це не перше визначення на доступ до інформації Google.

"Але ми говоримо, що не зберігаємо цю інформацію на серверах в Україні. І у нас немає до неї доступу", - підкреслив він.

Економічна правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ