Слухай онлайн
Здоров'я

Супрун розповіла чому корисно час від часу бути наодинці

На своїй сторінці у Facebook екс в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла чому людям потрібно іноді усамітнюватись.

Згадайте, коли ви востаннє хоча б кілька годин перебували наодинці та відчували від цього задоволення? Усамітнення може бути гарним способом відірватися від повсякденних проблем, емоційно відновитися та покращити психічне здоров’я.

Прогулянки, поїздки чи просто перебування вдома наодинці можуть спрацьовувати як заспокійливе! Дослідження показали, що усамітнення призводить до так званого ефекту дезактивації. Це означає, що проведення часу сам на сам дозволяє згладити прояви дуже сильного збудження — як позитивного, так і негативного, а також його регулювати. https://bit.ly/2QYgsBC

Окрім цього, повне усамітнення, яке не передбачає другорядної діяльності, сприяє саморефлексії — заглибленню у власні думки і почуття. https://bit.ly/2GmRr10

Новий матеріал Спецпроєкт «Психея» саме про це! У ньому героїня випуску ділиться своїм досвідом як вперше спробувала практику усамітнення, з якими психологічними проблемами це допомогло їй впоратися та що нового дозволяє відчути та спробувати проведення часу наодинці. Можливо, він вам допоможе розібратися чи справді ви б хотіли спробувати побути наодинці, і чи буде це корисно саме для вас.

Матеріал читайте тут  https://bit.ly/3i6nTTC

Варто розрізняти самотність та усамітнення. Це різні явища, які мають різні наслідки для людини. Усамітнення — це те, що людина обирає самостійно, водночас поняття самотності часто містить негативні сенси. Наприклад, самотність часом може супроводжуватися відчуттями відчуженості, ізоляції та невдоволення.

Але помірковане усамітнення — це стан усвідомленої самотності, не будучи при цьому самотніми. Це позитивний та конструктивний стан взаємодії з собою, час для дослідження та пізнання себе, відновлення життєвої перспективи. https://bit.ly/2QRXBby

Усамітнення може бути корисним, але його практикування підходить не всім. Якщо перебування наодинці посилює у вас тривожність, замініть це на іншу — соціально залучену, а головне — усвідомлену діяльність.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ