Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Тривалість пошуку роботи в Україні займає понад 6 місяців

За останні півроку тривалість пошуку роботи збільшилась і тепер займає понад 6 місяців. Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, кожен шостий безробітний шукає роботу більше ніж півроку. Інфляція і зростання цін призвели до того, що більше половини «білих комірців» не готові знижувати вимоги до зарплати, навіть якщо виникнуть труднощі з пошуком роботи.

Згідно опитування користувачів Міжнародного кадрового порталу hh.ua, за півроку середній термін пошуку нової роботи трохи збільшився і тепер займає понад 6 місяців. З серпня 2015 року кількість тих, хто шукає роботу від 3 до 6 місяців, практично не змінилося. Як і раніше, в ці терміни вкладаються трохи менше третини опитаних. Однак зріс відсоток респондентів, для яких процес пошуку триває від півроку до року. Наразі до їх числа належить кожен шостий безробітний. Також стало більше тих, для кого термін пошуку перевищує один рік. Таким чином, в ситуації тривалого безробіття знаходиться кожен восьмий претендент.

Відповідно знизилась кількість тих, хто знаходить роботу за лічені місяці, а то й тижні. Сьогодні приблизно одному з восьми вдається вийти на нову роботу протягом 1-2 місяців і лише трьом зі ста - протягом декількох тижнів.

За даними опитування, швидше за всіх знаходять роботу IT-фахівці, лікарі та фармацевти, а також представники мас-медіа. Довше часу може знадобитися працівникам банківської сфери та юристам.

Такі зміни на ринку праці мають кілька причин. По-перше, криза змусила скоротити бюджети на виплату заробітних плат. Роботодавці прагнуть знайти висококваліфікованого фахівця за менші гроші. Крім здешевлення вакансій ще однією тенденцією є скорочення їх кількості - роботодавцю вигідніше закрити вакантну позицію за рахунок внутрішнього резерву або просто перерозподілити обов'язки між працюючими співробітниками. По-друге, в умовах інфляції і постійного зростання цін пошукачі не поспішають погоджуватися на будь-яку запропоновану зарплату і намагаються «продати» себе дорожче.

Як показало опитування, більше половини «білих комірців» як і раніше не готові знижувати вимоги до зарплати навіть якщо виникнуть труднощі з пошуком роботи. Чверть якщо і підуть на зниження, то не більше ніж на 5-10%. Кожен восьмий готовий знизити зарплатні вимоги на 15-20%, і практично кожен двадцятий - на 20-30%. За будь-яку винагороду або вполовину меншу від попередньої погодяться працювати лише одиниці.

hh.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ