Слухай онлайн
Cуспільство  |  Війна на Донбасі

Цього року до військових вишів зараховано близько 200 учасників АТО/ООС

Цього року до військових вишів зараховано близько 200 учасників АТО/ООС.

Про це повідомляє АрміяInform з посиланням на Департамент військової освіти і науки Міністерства оборони України.

«У 2020 році на навчання до ВВНЗ та ВНП ЗВО зараховано близько 200 учасників Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил. Це – найбільш вмотивовані вступники, які мають належну військову підготовку, а також безцінний бойовий досвід. Для учасників АТО/ООС були створені максимально сприятливі умови вступу на навчання до ВВНЗ та ВНП ЗВО», − зазначили у Департаменті.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та Особливостей прийому на навчання до ВВНЗ та ВНП ЗВО для підготовки військових фахівців тактичного рівня в умовах особливого періоду, затверджених наказом Міністерства оборони України, вступ цієї категорії осіб здійснювався у межах встановлених квот прийому за результатами вступних іспитів із конкурсних предметів безпосередньо у навчальних закладах. Отже, учасники бойових дій зараховувалися на навчання поза конкурсом.

«Аналогічними пільговими умовами вступу на навчання у ВВНЗ та ВНП ЗВО для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» також могли скористатися й інші категорії вступників: особи, у яких один із батьків або усиновлювачів був військовослужбовцем, який загинув чи визнаний судом безвісно відсутньою особою під час виконання ним обов’язків військової служби; протягом трьох років після здобуття відповідної загальної середньої освіти; учасники бойових дій на території інших держав та члени їхніх сімей», − йдеться у повідомленні Департаменту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ