Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Цього року збільшили розміри деяких соціальних допомог

У зв’язку зі цьогорічним збільшенням прожиткового мінімуму, набули чинності нові соціальні стандарти, повідомляє Управління соціального захисту. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Розміри прожиткових мінімумів

Так, у 2012 році установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1017 грн.; з 1 квітня – 1037 грн.; з 1 липня – 1044 грн.; з 1 жовтня – 1060 грн.; з 1 грудня – 1095 грн., а також для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

з 1 січня

з 1 квітня

з 1 липня

з 1 жовтня

з 1 грудня

для дітей віком

до 6 років, грн.

893

911

917

930

961

для дітей віком

від 6 до 18 років, грн.

1112

1134

1144

1161

1197

для працездатних осіб, грн.

1073

1094

1102

1118

1134

для осіб, які втратили працездатність, грн.

822

838

844

856

884

Відповідно, управління соціального захисту Львівської міської ради, проводить призначення всіх державних соціальних допомог, розміри яких визначаються у відсотковому відношенні до затверджених мінімумів, з урахуванням того, що кожен квартал вони підвищуватимуться.

Допомога при народженні дитини

З 1 січня набули чинності зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо виплати одноразової допомоги при народженні дитини. Згідно яких, ця допомога надаватиметься в розмірах не сталої величини, як це було до того, а з урахуванням прожиткового мінімуму. Тобто, у 2011 році розмір допомоги визначається:

на І дитину – в сумі кратній 30 прожитковим мінімумам

наІІ дитину – в сумі кратній 60 прожитковим мінімумам

на ІІІ і кожну наступну дитину – в сумі кратній 120 прожитковим мінімумам

Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні, решта суми допомоги виплачуватиметься на І дитину протягом наступних 24 місяців; на ІІ дитину – 48 місяців; на ІІІ і кожну наступну – 72 місяців.

Важливо також додати, що виплата допомоги припиняється у разі:

·позбавлення отримувача батьківських прав;

·відмови отримувача від виховання дитини;

·нецільового використання отримувачем коштів та незабезпечення ним належних умов для повноцінного утримання дитини;

·перебування отримувача у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

·настання інших обставин, передбачених законодавством.

Нововведення у встановленні розміру надбавки

по догляду за інвалідом з дитинства

З 1 січня 2012 року набули чинності зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», в частині встановлені розміру надбавки по догляду за інвалідом з дитинства І групи, яка тепер розділена на дві підгрупи А і Б.

Так, згідно ст. 3 цього закону громадяни віднесені до підгрупи А отримуватимуть розмір надбавки в сумі - 75 відсотків,а підгрупи Б - 50 відсотківпрожитковогомінімумудляосіб,яківтратили працездатність, а це станом на сьогодні 616,5 грн. та 411 грн. Важливо наголосити, відповідність до підгрупи встановлюється Медико-соціальною експертною комісією (МСЕК).

До слова, слід зауважити, що надбавка на догляд призначається разом із державною соціальною допомогою інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, у розмірі:

для І групи – 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для ІІ групи – 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для ІІІ групи – 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

на дітей-інвалідів віком до 18 років – 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для оформлення вищезгаданих, та зрештою всі видів соціальних допомог, мешканцям слід звертатись у «Єдині приймальні» районних відділів соціального захисту за місцем реєстрації. Варто нагадати, що всі «Єдині приймальні» працюють без обідньої перерви, з понеділка по четвер з 9:00 до 18 год., і в п’ятницю з 9:00 до 16:45 год. Для зручності львів’ян, існують також послуги «попередній запис на прийом по телефону» та «попередній запис на прийом в режимі он-лайн», завітавши на сайт «Львів соціальний». Адреса сайту: http://lvivsocialnyj.city-adm.lviv.ua/

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ