У змінах до ДБН В.2.3-15:2007 ʺАвтостоянки і гаражі для легкових автомобілівʺ міститься обов’язкова вимога – облаштовувати електричними зарядками не менше 5% машино-місць на парковках, - повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
Зміни опубліковані 29 березня в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №3/2019 і вступають в дію з 1 липня цього року.
ʺЗа минулий рік у світі було куплено близько 2,1 млн нових електрокарів. Для прикладу, у Норвегії – лідері серед країн Європи, було продано 73 тисячі електромобілів, тобто кожне друге придбане авто було електричним. Думаю, що вже в найближчі 5-10 років весь світ повністю перейде на електрокари. Так, це не відбудеться одномоментно, тому потрібно готуватися до цього вже зараз. У нових змінах до ДБН щодо автостоянок ми передбачили обов’язково влаштовувати на парковках, що проектуються, мінімум 5% машино-місць із зарядками для електромобілівʺ, – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Згідно зі змінами до ДБН, не менше ніж 5% машино-місць від загальної кількості у гаражах та автостоянках необхідно виділяти для облаштування зарядними пристроями для паркування транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома).
Лев Парцхаладзе підкреслив, що цей процент планується поступово збільшувати, щоб до 2030 року усі 100% машино-місць на стоянках в Україні вже були оснащені електрозарядками. Ці зміни пов’язані з великою популяризацією електрокарів, яка очікується в найближчі роки. Так, за даними аналітиків німецького Центру управління автомобільним бізнесом (САМ), стрімке зростання кількості електрокарів прогнозується вже у 2020 році, так як саме на цей рік автовиробники запланували вихід на ринок багатьох нових моделей електромобілів.
Зміни до ДБН розроблені ПАТ ʺКиївЗНДІЕПʺ.
Довідково
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.