Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Гонконгу знову сутички

Протести у Гонконгу
Протести у Гонконгу
Протести у Гонконгу
Протести у Гонконгу
Протести у Гонконгу
Протести у Гонконгу
1/3
Протестувальники в Гонконгу будували барикади, громили станції метро, кидали у поліцію каміння та "коктейлі Молотова", а правоохоронці у відповідь застосовали водомети та сльозогінний газ.

Десятки тисяч людей вийшли на протести у Гонконгу у неділю, 15 вересня, попри заборону влади проводити демонстрації, передає агенція AFP. Під час демонстрації стались заворушення: деякі з протестувальників намагалися потрапити в урядові будівлі, інші кидали у правоохоронців "коктейлі Молотова" та каміння. У відповідь представники сил безпеки застосували проти мітингарів сльозогінний газ та водомети з водою синього кольору, якою, ймовірно, вони хотіли відмітити протестувальників, передає DW.

Деякі протестувальники будували на вулицях барикади, здійснювали підпали й громили станції метрополітену. При появі правоохоронців вони переважно розбігалися та згодом збиралися в інших місцях. Місцеві телеканали показали, як демонстранти зірвали та спалили китайський прапор та банер, присвячений 70-й річниці заснування КНР.

Крім того, у неділю група демонстрантів зібралась біля консульства Великобританії в Гонконзі, вимагаючи від Лондона посилення тиску та Пекін та активізації дій для захисту своїх колишніх підданих. Сотні демонстрантів співали гімн королівства "Боже, бережи королеву" та розмахували британськими прапорами.

Протести у Гонконгу, на які виходили сотні тисяч людей, тривають вже кілька місяців. Мешканці виходили на демонстрації проти ухвалення закону про екстрадицію правопорушників за запитом китайської влади. За даними організаторів, у деякі дні в акціях брали участь понад мільйон людей. Це були найбільші протести в Гонконзі з часу передачі цієї колишньої британської колонії Китаю в 1997 році.

На тлі масових протестів 4 вересня глава адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила про офіційне відкликання суперечливого законопроєкту про екстрадицію. Втім, акції протесту продовжуються - демонстранти вимагають проведення вільних виборів, розслідування дій поліції, яка застосовувала силу під час мітингів та амністії для понад тисячі затриманих.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ