У п’ятницю, 16 листопада о 12:00 в Українському кризовому медіа центрі відбудеться презентація програми заходів та соціальної інформаційної кампанії до 5-ї річниці Революції Гідності. Про це йдеться у повідомленні УІНП.
Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності спільно з партнерами підготував низку заходів із відзначення Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті загиблих на Майдані, а також освітніх, мистецьких і просвітницьких проектів, присвячених темі гідності, свободи й боротьби за права людини.
“Минає 5 років від початку події, яка змінила Україну і українців, змінила світ. І продовжує змінювати, ставлячи нас перед новими викликами і можливостями. Як зберегти пам’ять про складні і трагічні сторінки нашої історії живою, актуальною і дієвою для широких спільнот? Як не заморозити гарячі події сучасності та не перетворити їх на історичний міф чи політичну маніпуляцію? Як консолідувати суспільство для переосмислення минулого, розуміння теперішнього і активного творення майбутнього? Такі питання залишаються відкритими сьогодні для української політики пам’яті та комеморативних практик”, – вважає Ігор Пошивайло, Генеральний директор Національного музею Революції Гідності.
У прес-брифінгу візьмуть участь:
- Євген Нищук, Міністр культури України.
- Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті.
- Ігор Пошивайло, Генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.
- Наталія Бойків, заступник голови громадської організації “Родина Героїв Небесної Сотні”.
- Павло Сидоренко, Голова Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані.
14 листопада на засіданні Кабінету Міністрів України створено Організаційний комітет із підготовки та відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи й схвалено план заходів. Докладніше про це йтиметься на брифінгу.
Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності – музейно-меморіальний комплекс, багатоцільовий культурно-освітній центр, що перебуває у стані динамічного становлення. Зберігає, вивчає та представляє колекцію історичних об'єктів, пов'язаних із рухом за свободу, передусім з Євромайданом, попередніми Майданами та революціями останніх років за кордоном. Також музей вивчає і поширює в Україні та світі досвід і пам'ять про національну й особисту свободу, гідність і права людини, складні сторінки історії. Заохочує громадські ініціативи щодо становлення демократичних цінностей в Україні.