Сьогодні, 29 листопада, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали перейменування вулиці Тверської на вулицю Єжи Ґедройця. Зокрема перейменовано вулицю Тверську на вулицю Єжи Ґедройця у Голосіївському та Печерському районах. Перейменування підтримали 79 депутатів Київради.
Про це повідомила прес-служба Київської міської ради.
Зокрема перейменовано вулицю Тверську на вулицю Єжи Ґедройця у Голосіївському та Печерському районах. Це cприятиме вшануванню пам’яті видатного польського публіциста і громадського діяча, активного прихильника польсько-української співпраці. письменник був супротивником взаємних територіальних претензій.
Участь у громадському обговоренні, яке тривало з 28 грудня 2017 року до 15 січня 2018 року взяли 2228 осіб. Із них 1495 громадян, а це 67%, підтримали перейменування.
В Українському інституті національної пам'яті повідомили, що підтримують таке рішення депутатів.
"Підтримуємо переіменнування вулиці на честь Єжи Ґедройцю, людині, яка зробила надзвичайно багато для налагодження українсько-польського діалогу. Ми часто згадуємо конфліктні сторінки нашої історії, протистояння між нашими народами, поминаємо його жертв. Але не повинні забувати тих, хто робив можливою активну і плідну співпрацю. Вшанування постаті Єжи Гєдройця є вкрай важливим і для українців, і для поляків. І є важливим саме сьогодні, в час, коли нашим народам як ніколи важливо бути пліч-о-пліч перед загрозою східного імперіалізму», – говорить голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Довідково. Є́жи Ґе́дройць (пол. Jerzy Giedroyc; 27 липня 1906, Мінськ — 14 вересня 2000, Мезон-Лаффітт) — польський публіцист і громадський діяч, засновник і головний редактор культового часопису Kultura (Париж). Активний прихильник польсько-українського діалогу. Автор терміну “Розстріляне Відродження”, а також знаменитого висловлювання про повоєнні кордони Європи: “Поляки мають остаточно визнати й зрозуміти, що майбутнє України — це Україна зі Львовом, майбутнє Литви — це Литва з Вільнюсом, а майбутнє Білорусі — це Білорусь з Гродно!”.