На території Львівської міської територіальної громади при житлово-експлуатаційних організаціях працюють консультаційні пункти з питань цивільного захисту.
Про це інформує пресслужба ЛМР.
Тут мешканці можуть отримати інформацію про захист і дії в умовах надзвичайних ситуацій, про навички користування найбільш поширеними засобами захисту і надання першої само- та взаємодопомоги.
Упродовж січня 2022 року всі консультаційні пункти нанесуть на карту Геопорталу міста Львова (https://map.city-adm.lviv.ua/).
Робота консультаційного пункту здійснюється за річним та місячними планами та розкладом занять, згідно із типовою тематикою з питань цивільного захисту.
У річному плані визначені основні напрямки просвітницько-інформаційної роботи для населення з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях.
«Кожен відвідувач, згідно з розкладом занять, може отримати вичерпну інформацію із запропонованої тематики щодо питань цивільного захисту та порядку його дій в умовах надзвичайної ситуації. Начальник та працівники консультаційного пункту періодично проходять навчання на Львівських територіальних курсах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, та здатні фахово провести заняття та відповісти на питання, які цікавлять відвідувачів, користуючись наглядними стендами (довідкової літератури, нормативних документів), а також надати контактні телефони консультантів – фахівців у відповідній галузі знань з цивільної безпеки.
Мешканці громади також можуть отримати консультації з питань дій при введенні надзвичайного та воєнного стану. Отримати інформацію про знаходження найпростіших укрить для населення, збірних пунктів евакуації при здійсненні евакуації населення.
Крім того, у приміщеннях районних адміністрацій розміщені інформаційно-довідкові кутки з питань цивільного захисту. Тематичний зміст планшетів інформаційно-довідкового кутка включає: сигнали цивільного захисту (порядок оповіщення населення) в разі виникнення аварії, катастрофи або стихійного лиха, дії населення з отриманням таких сигналів або інформації; рекомендації щодо засобів захисту від впливу небезпечних факторів імовірних загроз техногенного характеру та правил поведінки під час виникнення аварій та катастроф; інформацію про імовірні загрози природного характеру (стихійні лиха) відповідно до пори року, наслідки яких можуть негативно впливати на життєдіяльність населення, та рекомендації щодо засобів захисту від впливу небезпечних факторів імовірних сезонних загроз природного характеру і правил поведінки під час стихійного лиха», - повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.
Такі навчально-консультаційні пункти діють згідно з графіком роботи ЛКП у кожному із районів. Подаємо перелік пунктів та їх адреси.