Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львівській області правоохоронці виявили 19 порушень порядку обігу лікарських засобів

Міністерством внутрішніх справ на виконання доручень Уряду України, спрямованих на запобігання поширенню епідемії грипу, продовжується відпрацювання аптечних закладів та інших медичних установ з метою недопущення зловживань посадових ociб під час реалізації лікарських засобів, у тому числі придбаних за бюджеті кошти, використання гуманітарної допомоги тощо. Станом на 12 листопада міліцією виявлено майже 2 тисячі порушень порядку обігу лікарських засобів. До відповідних державних органів направлено 530 матеріалів про позбавлення аптечних закладів ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі лікарськими препаратами. Про це повідомив ДГЗ та МД МВС України.

За матеріалами перевірок порушено чотири кримінальні справи.

Зокрема, як вже повідомлялося, у Тернопільській області за матеріалами співробітників Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1. ст. 225 (обман покупців та замовників) Кримінального кодексу України, стосовно директора приватного підприємства, яка в період з 30 жовтня по 4 листопада ц.р. здійснювала виготовлення марлевих пов’язок з технічної марлі, яка не придатна для використання в медичних цілях (сировина для фільтрів, що використовується цукровими та спиртозаводами), та реалізовувала їх оптовими партіями за ціною 4 грн. за 1шт. при встановленій граничній ціні 1,1 грн.

На Донеччині за матеріалами оперативників Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю прокуратурою Київського району м. Донецька порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, стосовно директора товариства з обмеженою відповідальністю, який, зловживаючи службовим становищем, привласнив гроші на загальну суму майже 550 тис. доларів США, отриманих від продажу медичної препаратів "Лацідофід" та "Йогурт Розел", що призначаються під час приймання антибіотиків та противірусних препаратів, отриманих від швейцарської фірми під реалізацію.

За матеріалами співробітників Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Запорізькій області прокуратурою Комунарського району міста Запоріжжя порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 та 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, стосовно службових осіб обласного комунального підприємства. Вони, зловживаючи службовим становищем, здійснили постачання на адресу акціонерного товариства лікарських засобів на суму 679,8 тис. грн. (у т.ч. арбідол, оксолінова мазь, амізон, трафлю - всього 2 745 найменувань) без фактичних грошових розрахунків. У подальшому в рахунок оплати за поставлений товар цим товариством було емітовано простий вексель на вказану суму з перевищенням кінцевого терміну розрахунку, який до теперішнього часу не погашено. У зв’язку з відсутністю у них фінансових можливостей погашення векселя обласному комунальному підприємству завдано збитків на загальну суму 679,8 тис. грн.

Крім цього, дослідчою перевіркою встановлено, що службові особи обласного комунального підприємства здійснювали закупівлю лікарських засобів за завищеними цінами у посередника - комерційної структури, засновником якої є директор цього ж таки обласного комунального підприємства, чим завдали збитків комунальному підприємству на загальну суму 53,8 тис. грн.

У 250 аптечних закладах зафіксовано перевищення граничних рівнів роздрібних цін на медичні препарати, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 № 1154.

Наприклад, у місті Прилуки Чернігівської області в комерційній аптеці встановлено факт реалізації лікарського засобу "Хлоргекседину біглюконат" по ціні 14,4 грн. за упаковку при граничній ціні 5 грн.

У Тернополі посадовцями комунальної аптеки реалізовувався лікарській засіб "Азитроміцин" за ціною 34,5 грн., в той час як гранична ціна на цей засіб складає 29,45 грн.

Найбільше таких порушень виявлено у Львівській (19), Тернопільській (38), Донецькій (36), Івано-Франківській (16), Сумській (17), Чернівецькій (15) та Житомирській (12) областях.

Встановлено близько 1 700 фактів відсутності у продажу визначеного Урядом України обов’язкового асортиментного переліку медичних виробів. Внесено відповідні подання обласним управління охорони здоров’я.

Продовжується оперативне супроводження бюджетних видатків, які виділені з резервного фонду згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 № 473-р на боротьбу з епідемією грипу.

Також проводяться оперативні та інші заходи з метою встановлення місць необлікованого зберігання медичних препаратів та перевалочних баз, взаємовідносин суб'єктів ринку лікарських засобів із фіктивними суб'єктами господарювання та конвертації ними грошових коштів.

Здійснення заходів, спрямованих на недопущення зловживань під час реалізації лікарських засобів, перебуває на особливому контролі керівництва МВС України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ