Слухай онлайн
Cуспільство

У львівському селі вулицю Миру перейменували на Воїнів батальйону Нахтігаль

Депутати Нежухівської сільської ради Стрийського району Львівської області за пропозицією депутата від ВО "Свобода" Мар'яна Берездецького перейменували центральну вулицю села Райлів (входить до складу цієї сільради) з вулиці Миру на вулицю Воїнів батальйону Нахтігаль.

Берездецький зазначив, що "вулиця Миру - це пережиток радянських стереотипів". Після цього депутати, вважаючи назву вулиці непатріотичною, одноголосно проголосували за її зміну (у сільраді 20 депутатів: 12 - самовисуванці, 8 - від Батьківщини), повідомляє ТСН.

Голова Львівської обласної держадміністрації Михайло Цимбалюк дізнався про перейменування вулиці від журналістів: "Якщо рішення прийнято законним шляхом, то з мого боку жодних заперечень немає".

Між тим, львівські комуністи мають намір вимагати від прокуратури Львівської області залучення до кримінальної відповідальності ініціаторів перейменування.

"Це справжній бєспрєдєл і пропаганда фашизму. Батальйон Нахтігаль в 1941 році брав участь у розстрілі польських професорів та інших мешканців Львова", - заявив голова львівської облорганізації Антифашистського комітету Олександр Калинюк.

Раніше Депутати від блоку Юлії Тимошенко запропонували на честь 20-річчя незалежності України очистити мапу країни від радянських назв. До парламенту було внесено законопроект про відновлення історичних назв 25 міст.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ