Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові активно модернізовують систему централізованого оповіщення

Для якісного інфорування про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, інших подій до населення на території Львівської МТГ, мерія продовж останніх років формує сучасну автоматизовану систему центрального оповіщення.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 №43-р «Про схвалення концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій» Львівська область, в тому числі Львів, включена в пілотний проєкт з модернізації системи централізованого оповіщення.

Метою концепції є визначення напрямів розвитку та технічної модернізації системи оповіщення шляхом оснащення її сучасними програмно-технічними засобами з використанням новітніх інформаційно-телекомунікаційних технологій, що забезпечить гарантоване і своєчасне доведення сигналів та інформації з питань цивільного захисту до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів управління і сил цивільного захисту, підприємств, установ, організацій та населення.

Для виконання вимог концепції міським головою Львова було видано розпорядження, яким у Львівській міській територіальній громаді створена міська автоматизована система централізованого оповіщення (надалі – МАСЦО).

МАСЦО є комплексом організаційно-технічних заходів, апаратури П-164, програмно-апаратного комплексу (надалі – ПАК) і технічних засобів оповіщення, засобів та каналів зв’язку для оповіщення керівного складу, своєчасного доведення сигналів та інформації про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій до органів управління та сил цивільного захисту і населення.

З метою впровадження МАСЦО на території Львівської міської територіальної громади прийнята «Програма  вдосконалення і розвитку територіальної  (місцевої) системи централізованого оповіщення цивільного захисту у м. Львові на 2019-2022 роки», яка затверджена ухвалою сесії Львівської міської ради від 08.11.2018р.  № 4148 та передбачає виготовлення проєкту модернізації системи централізованого оповіщення м. Львова, придбання та встановлення обладнання гучномовного зв'язку (вуличних гучномовців), та придбання і встановлення електронних сирен.

В мужах виконання програми виготовлений та погоджений «Проєкт модернізації системи централізованого оповіщення цивільного захисту у м. Львові», створено систему оповіщення керівного складу цивільного захисту для оповіщення голосовим повідомленням через мобільні телефони.

Для доведення інформації про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, інших подій до населення на території Львівської міської територіальної громади встановлено 8 комплектів сучасних електронних сирен, потужністю 600-900 вт, на будівлях Ратуші, Залізничної, Личаківської, Франківської, Сихівської, Шевченківської районних адміністрацій, в районі Львівської Цитаделі та середньої загальноосвітньої школи № 99 по вул. Творча, 1.

Радіус дії електронних сирен в умовах міської забудови складає приблизно 500 метрів. Цей тип електронних сирен дозволяє відтворювати переривчастий звук звичайної електричної сирени з подальшим доведенням мовної інформації, яку необхідно довести до населення.

В центральній частині міста в місцях масового скупчення людей встановлено 60 сучасних ІР гучномовців, а в житловому масиві обмеженого вулицями Володимира Великого, Наукова, Пулюя – 96, які в разі виникнення надзвичайної ситуації або в інших випадках працюють аналогічно електронним сиренам. Радіус дії вуличних ІР гучномовців складає приблизно 50 метрів.

Згідно з Програмою до кінця 2022 року планується збільшити кількість ІР вуличних гучномовців до 240 штук, аби максимального покрити адміністративної території Львівської міської територіальної громади для оповіщення населення.

На адміністративній території Львівської міської громади ще у 1950-2000 роках встановлені електричні сирени, які вмикаються за допомогою телефонної мережі ПАТ «Укртелеком» і відтворюють тільки переривчатий звук сирени. У зв'язку з тим, що «Укртелеком» проводить масову заміну фізичних ліній зв'язку по мідних дротах на волоконно-оптичні лінії зв'язку, старі електричні сирени працювати не будуть.

Для забезпечення відновлення працездатності електричних сирен було прийняте рішення на заміну застарілих блоків керування П-164 на нові сучасні блоки БКСЕ (блоки керування сиренами електричними), які підключаються до мережі інтернет і здійснюють включення електричних сирен. На сьогодні з 69 електричних сирен 31 керуються за допомогою блоків БКСЕ. В подальшому планується демонтувати старі блоки П-164 та замінити на сучасні блоки БКСЕ з метою відновлення 100% працездатності електричних сирен.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ