Львівська міська дитяча клінічна лікарня одержала унікальне американське обладнання вартістю понад 1 млн гривень для лікувальної гіпотермії новонароджених. Дороговартісний апарат Blanketrol ІІІ придбав благодійний фонд "Відкриті очі", що належить ІТ-компанії SofrServe.
Про це сьогодні, 6 вересня, під час брифінгу розповів начальник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб, передає кореспондент Гал-інфо.
Як відомо, благодійники придбали для відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених міської клінічної лікарні систему для охолодження пацієнта, а також апарат для проведення амплітудно-інтегрованої енцефалографії з відеомоніторингом. Загальна вартість подарованого обладнання - 1 млн 106 тисяч грн. До його закупівлі також долучились компанії ELEKS, Perfectial і ТзОВ "Техніка для бізнесу".
За допомогою цих апаратів новораджених дітей, які перенесли важку асфіксію, відтепер лікуватимуть спеціальною методикою для зменшення потреби організму в кисні - гіпотермією. Як пояснив Володимир Зуб, така терапія дозволить зберегти клітини нервової системи хворої дитини і в мабутньому запобігти її інвалідизації. Так, лікувальна гіпотермія допоможе пацієнту уникнути або ж зменшити такі наслідки перенесеної недостатності кисню під час пологів, як ДЦП, втрата слуху чи зору, значна затримка розумового розвитку, аутизм, епілепсія та ін.
Як розповів головний лікар міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт, щороку у відділення інтенсивної терапії потрапляє близько 20 немовлят, які перенесли важку асфіксію, тобто недостатнє насичення киснем клітин мозку під час народження. Досі стандартні лікувальні заходи передбачали лише підтримання функціонування життєво важливих органів таких пацієнтів. Відтепер їх лікуватимуть методом гіпотермії, який полягає у зменшені потреби організму у кисні шляхом його охолодження. За словами Дмитра Квіта, гіпотермію не слід вважати механічним охолодженням тіла пацієнта до 33-34 градусів за Цельсієм. Це складний комплекс заходів, який також передбачає анестезію, постійний моніторинг та корекцію усіх систем життєдіяльності. Запорука ефективності цього методу лікування - це початок охолодження під час перших 6 годин після появи дитини на світ. Загальна тривалість періоду лікування - не більше 84 годин.
Відомо, що в американських та європейських клініках метод лікувальної гіпотермії для новонароджених успішно застосовують вже більше 10 років. В Україні схоже обладнання використовують лише в 4-5 лікарнях, зокрема у Луцьку. Відтепер, унікальну терапію запровадять і у львівській клініці. До слова, дороговартісне медичне обладнання передали Львівській міській дитячій клінічні лікарні ще в червні 2017 року. З тих пір метод гіпотермії успішно застосували для лікування 2 пацієнтів.
Додамо, у 2016 році з міського бюджету було виділено 7,5 млн грн на покращення матеріально-технічної бази міської дитячої клінічної лікарні. У 2017 році з цією метою місто виділило 275 тисяч гривень, а благодійники - майже 14 млн гривень.
Канадські меценати пожертвували дитячій лікарні у Львові унікальне медобладнання