Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові історичній будівлі вперше повернули дерев’яні вікна за Програмою співфінансування

В історичній будівлі Львова вперше пластикові вікна замінили на копії автентичних дерев’яних в межах міської Програми співфінансування. Скористались такою можливістю мешканці житлового будинку на вул. Вороного, 5. Відтак, місто компенсувало їм 50% вартості вікон.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Мешканці подали заявку на участь у програмі ще у 2020-му році, а черга прийшла цієї зими: майстри розпочали роботи в січні, ще до початку повномасштабного вторгнення росії.

Загалом підрядна організація виготовила три вікна та два балконні дерев’яні блоки за зразком інших автентичних вікон у цьому будинку.

"Через заміну дерев’яних вікон на металопластикові, з різним характером членування, спотворюється вигляд будинку. Крім того, у старих будинках погана система циркуляції повітря, через що приміщення, де встановленні металопластикові вікна, не достатньо вентилюються. Як наслідок - грибок та цвіль на стінах. Програма покликана допомогти мешканцям відновити у своїх оселях вікна, аналогічні до збережених історичних. Таким чином мешканці отримують якісні віконні заповнення, а будинок стає привабливішим", – розповів Павло Богайчик, директор ЛКП "Бюро спадщини" управління охорони історичного середовища ЛМР.

Як наголосила начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, це добрий прецедент, який може запровадити моду на якісну дерев’яну столярку, максимально наближену до автентичного вигляду.

Нагадаємо, у Львові діє Програма співфінансування реставрації дерев’яних вікон та заміни пластикових на дерев’яні. Вона передбачає, що при реставрації 60% вартості робіт оплачує міська рада, а 40% – мешканці. В разі заміни пластикових вікон на дерев’яні частки співфінансування  становлять 50% на 50%.

Подати заявку на участь у Програмі співфінансування може кожен власник приміщення в історичній частині Львова. Набір проводять щороку у вересні. Детальніше, як це зробити, – за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ